Sony jednak zrezygnuje z wydawania gier-usług? Japończycy mieli sięgnąć po pomoc SEGI i Bandai Namco

PlayStation SEGA i Bandai Namco

Swego czasu pojawiły się doniesienia, zgodnie z którymi Sony postanowiło wykonać pewien istotny zwrot w stronę gier-usług. Dzięki temu przedsiębiorstwo chciało zapewnić sobie stabilne finansowanie działu gamingowego, bo ma on zgromadzić nawet 1 miliard aktywnych użytkowników. Te dość ambitne plany spotkały się jednak z rzeczywistością i Japończycy najwidoczniej zaczęli rakiem wycofywać się ze swoich niedawnych zamiarów.

Gry-usługi najwidoczniej nie będą filarem finansowym dla Sony

The Last of Us Factions
The Last of Us Factions

Według jednego z użytkowników forum Reset Era Sony miało zrezygnować ze strategii wydawania gier-usług. Autor wpisu twierdzi, że do tej pory prawie każde studio pracowało (lub niekiedy dalej pracuje) nad grą wieloosobową, a niektóre z nich były wręcz do tego zmuszane.

Firma najwidoczniej woli postawić na sprawdzone rozwiązania, a więc gry singleplayer, a pomóc w tym mają zewnętrzni wydawcy. Przede wszystkim chodzi tutaj o Bandai Namco oraz SEGĘ, a więc dwa przedsiębiorstwa, których zadaniem będzie „nadrobienie” zaległości, jakie pojawiły się w przypadku niektórych marek PlayStation.

Sony PlayStation
Sony PlayStation

Korporacja odpowiedzialna za m.in. Sonica miała otrzymać zlecenie stworzenia gry opartej o jedno ze starszych IP. Forumowicz zaznacza jednak jeden istotny aspekt, a mianowicie fakt, że wszelkie zmiany w tym segmencie mogą być widoczne dopiero za kilka lat. Wyprostowanie obecnych zawiłości może zająć korporacje nawet 4 najbliższe lata, co samo w sobie zdaje się dosyć problematyczne.

Przeczytaj też: Najlepsze tanie gry na Steam

Ciężko stwierdzić, czy te doniesienia są prawdziwe, wszak możemy opierać się tylko i wyłącznie na niepotwierdzonych relacjach. Tak czy owak, Sony rzeczywiście może mieć teraz pewne problemy, które wymagają pewnych zdecydowanych działań i szybkich reakcji. Czy w takim przypadku Japończycy poradzą sobie z tym zadaniem? Czas pokaże.

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
Promocja wciąż dostępna!
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.