Nowy model PS5 zostanie niedługo ujawniony? Sony zaprasza na konferencję CES 2023

Sony PlayStation 5

Spekulacji na temat nowego modelu PlayStation 5 nie brakuje. W połowie września Tom Henderson na łamach Insider Gaming przekazał, że nadchodzące wcielenie tej konsoli będzie „smuklejsze i lżejsze”, a także wyposażone w odpinany napęd i przenośny dysk. Bardzo możliwe, że w najbliższym czasie wszystkie te doniesienia mogą zostać zweryfikowane.

Według znanego informatora Sony może podczas targów CES 2023 zapowiedzieć nowy model PS5

Sony za pomocą swoich mediów społecznościowych zaprosiło fanów na konferencję organizowaną w ramach CES 2023. Jest to jeden z najbardziej wpływowych wydarzeń technologicznych, a zarazem miejsce, gdzie wielu producentów zapowiada swoje najnowsze urządzenia. Tom Henderson, odnosząc się do tej informacji, przypuszca, że Japończycy mogą właśnie na tej imprezie przedstawić najnowszą wersję PlayStation 5. Nie jest to stwierdzenie pozbawione sensu, początek roku bowiem jest dobrym momentem do zaprezentowania nowego wcielenia sprzętu, który rzekomo ma trafić na rynek w trzecim kwartale 2023 roku.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

Na podstawie zamieszczonego wyżej Tweeta Henderson zaznacza jednak, że Sony może szykować większą prezentację samochodu, który współtworzy wraz z Hondą. Pojazd ma co prawda trafić do sprzedaży w okolicach 2025 roku, jednak tego typu targi technologiczne są idealnym miejscem do rozmów na temat takiego sprzętu.

Przeczytaj też: Laptop gamingowy do 5000 zł

Na ten moment ciężko stwierdzić, co Sony dokładnie zamierza zaprezentować. Mimo że wersja mówiąca o prezentacji nowego pojazdu wydaje się najbardziej prawdopodobna, to wszystkie te doniesienia należy traktować z odpowiednim dystansem. Według zamieszczonych informacji wkrótce powinniśmy poznać więcej szczegółów, a wszystko stanie się jasne już 4 stycznia 2023 roku. Transmisja z tego wydarzenia dostępna będzie na żywo w serwisie YouTube na oficjalnym kanale korporacji.

O autorze
Przemysław Paterek
Redaktor działów Newsy & Promocje | Recenzent

Swoją przygodę z grami zaczynał od Mario Tennis na Gameboya Color. Wielki fan RPG-ów i strategii. Średnio co kilka miesięcy musi przejść od nowa Gothica. Zobacz więcej...

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
TAKIEJ PROMOCJI NIE BYŁO OD 2 LAT!
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.