Masz problem z przejściem gry na PS5? Sony chce, aby „eksperci” pomagali niedzielnym graczom

God of War Ragnarok Kratos i Tyr

Wnioski patentowe to jedno z ciekawszych źródeł skąd możemy czerpać informacje na temat kolejnych planów producentów konsol i akcesoriów. Jakiś czas temu całkiem głośno zrobiło się na temat „rozgrzewających kontrolerów”, które opatentowało Sony. Teraz producent PlayStation zgłosił mechanikę, której zadaniem będzie pomoc wszystkim „niedzielnym graczom”.

Sony opatentowało metody pomocy graczom poprzez „ekspertów”

patent Sony pomoc graczom
Fragment patentu Sony dot. pomocy graczom przez „ekspertów”

Mowa dokładniej o patencie, który opisuje metodę pomocy graczom w czasie rzeczywistym. Jeśli więc ktoś podczas zabawy w danej produkcji napotka na poważną przeszkodę i nie będzie w stanie znaleźć sensownego wyjścia ze swojej sytuacji, to będzie mógł poprosić o pomoc „eksperta”.

W takiej sytuacji system połączy gracza z takim „ekspertem”, który doradzi mu, co powinien zrobić, aby dalej pchnąć postępy w danej produkcji. W sytuacji, gdy nie będzie żadnych dostępnych specjalistów, to system będzie mógł proponować konkretne fragmenty rozgrywek innych ludzi, którzy bawili się danym tytule.

Sony
Sony

Warto w tym miejscu podkreślić, że Sony przy okazji wprowadzania na rynek konsol PS5 wdrożyło także mechanikę Game Help, która pomaga w znalezieniu sensownych rozwiązań niektórych problemów i zagadek, jakie możemy napotkać w grach. W tym przypadku japońskie przedsiębiorstwo stara się jeszcze bardziej rozwinąć tę myśl i połączyć ją ze społecznościowym aspektem.

Przeczytaj też: Kody do The Sims 3

Trzeba jednak pamiętać, że zgłoszenie patentu nie zawsze równa się jego implementacji w tej lub kolejnej generacji. Równie dobrze Sony mogło zastrzec swoje pomysły, aby wrócić do rozważania nad nimi w nieco dalszej perspektywie czasu.

Kup PlayStation 5

Mimo tego sama idea zdaje się interesująca i na pewno powinna przypaść do gustu osobom, które poświęcają stosunkowo mało czasu na gry. Dzięki takiemu rozwiązaniu mogliby bez przeszkód przechodzić kolejne produkcje bez obaw, że utkną w jednej z nich na dłuższy czas.

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
OKAZJA ALERT
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.