Grafika w Spider-Man 2 robi wrażenie! Porównanie z pierwszą częścią pokazuje ulepszenia na każdym kroku

Marvel's Spider Man 2

Marvel’s Spider Man był bez wątpienia jedną z najładniejszych gier przygotowanych z myślą o PlayStation 4. Studio Insomniac Games w pełni wykorzystało możliwości kilkuletniej konsoli, tworząc cieszące oko lokacje. Debiutujący jutro Marvel’s Spider-Man 2, dostępny wyłącznie na PlayStation 5, jeszcze bardziej podniósł poziom oprawy graficznej. Zobaczcie bezpośrednie porównanie obu tytułów.

Spider-Man Remastered kontra Spider-Man 2. Nowy Jork zaskakuje ulepszeniami graficznymi

Porównanie oprawy graficznej w Spider-Man Remastered i Spider-Man 2

Marvel’s Spider Man 2 naprawdę może się podobać – twórcy poprawili oprawę graficzną w każdym aspekcie. W oczy rzucają się przede wszystkim znacznie wyższej jakości cienie i odbicia. Promienie słoneczne w naturalny sposób oświetlają ulice, tworząc półmrok między budynkami. Metamorfozie poddano także powierzchnię wody, od której odbijają się wszystkie okoliczne obiekty.

Nie można pominąć zmian w otoczeniu. Studio Insomniac Games wzbogaciło dzielnice Nowego Jorku o nowe budynki i roślinność, przez co miasto zyskało naturalniejszy wygląd. Co więcej, zauważalnie wzrosła liczba postaci niezależnych na ulicach, a większy zasięg renderowania pozwala na obserwowanie codziennego życia mieszkańców.

Przeczytaj także: Najlepsze gry na nudę

Warto dodać, że branżowe media bardzo entuzjastycznie wypowiadają się o nowym Spider-Manie, czego dowodem jest wysoka ocena na Metacritic, wynosząca aż 91 punktów. Oprócz warstwy graficznej zauważalnej poprawie uległa mechanika, a opracowana fabuła wciąga i angażuje gracza.

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
Promocja wciąż dostępna!
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.