Nowy raport na temat spadku sprzedaży gier na PS5. Graczy odstrasza cena na poziomie 70 dolarów?

PS5

Pomimo sprzedawania ogromnej liczby konsol oraz wzrostu dochodów z oprogramowania, gry na PS5 znajdują coraz mniej nabywców. W roku podatkowym 2022 kupiło je około 264 milionów osób, co jest spadkiem o niemal 39 milionów w porównaniu do poprzedniego. Jeden z ostatnich raportów sugeruje, że powodem tego mogło być podniesienie pułapu cenowego nowych tytułów do 70 dolarów.

Spadek sprzedaży gier na PS5 a cena 70 dolarów

PS5 + DualSense
PS5

Jak możemy dowiedzieć się z raportu przygotowanego przez portal TweakTown, istnieje korelacja pomiędzy wprowadzeniem ceny 70 dolarów za gry na PS5 a spadkiem ich sprzedaży. Gracze kupują mniej gier, ale za to wydają na nie więcej pieniędzy, co pozwala na zwiększenie przychodów z oprogramowania.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

Dobrze widać to na przykładzie kosztującego w momencie premiery 69,99 dolarów Call of Duty Modern Warfare 2. Według Activision gra zarobiła miliard dolarów po zaledwie 10 dniach od premiery. Nie przełożyło się to jednak w tamtym okresie na zauważalnie lepszą sprzedaż jednostkowych kopii na PS5.

Zobacz też: Dysk SSD – najlepsze modele

Co więcej, PS Plus okazało się nie być wystarczającym substytutem dla osób, które zrezygnowały z kupna nowych gier za podwyższoną cenę. Liczba subskrybentów usługi wzrosła bowiem o milion pomiędzy 3 a 4 kwartałem 2022 roku. Pod koniec roku było ich więc niewiele ponad 47 milionów, czyli nieco więcej niż na jego początku.

O autorze
Adrian Witczak
Redaktor działów Newsy & Promocje | Recenzent

Fan gier strategicznych, akcji i RPG. Swoje pierwsze kroki z grami stawiał przy PS2 i PC, obecnie preferuje bardziej platformy "Zielonych".

Liczba wpisów: 2247 (w redakcji od 17.11.2022)

TAGI:

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
Kupuj taniej w PS Store
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.