Phil Spencer: „Starfield jest bardziej jak Oblivion niż Skyrim”. Szef Xboxa spędził w grze 200 godzin

STARFIELD OBLIVION

Premiera Starfield zbliża się wielkimi krokami, co powoduje u wyczekujących na produkcję graczy niemałą ekscytację. Produkcja otworzyła targi Gamescom 2023 nowym zwiastunem CGI, który został niezwykle ciepło przyjęty przez odbiorców. Podczas trwającej imprezy szef Xboxa, Phil Spencer, wypowiedział się w temacie Starfielda odnosząc się do porównań do Obliviona i Skyrima.

Według Phila Spencera Starfield jest bardziej podobny do Obliviona, niż Skyrima

Już za niecałe dwa tygodnie gracze będą mogli zanurzyć się w świecie wykreowanym przez Bethesdę. Niektórzy żartobliwie określają Starfield jako „Skyrim w kosmosie”, jednak okazuje się, że szef Xboxa ma inne zdanie na ten temat. Według Phila Spencera nadchodzącemu kosmicznemu RPGowi bliżej jest do gry Oblivion.

Spencer wyciągnął wnioski po spędzeniu w Starfield 200 godzin, więc zapewne ma już duże pojęcie na temat produkcji. Choć nie wiemy dokładnie, co miał na myśli szef Xboxa, można spekulować, że chodziło mu o postacie czy przygody, które według wielu graczy w Oblivionie są ciekawsze niż w Skyrimie. Mógł też równie dobrze odnosić się żartobliwie do postaci irytującego fana, który powraca w Starfield po 16 latach.

Zobacz też: Laptop gamingowy do 3500 zł

Kup Starfield

Na koniec przypominamy, że Starfield zadebiutuje już 6 września 2023 roku. Gra pojawi się na PC oraz konsolach Xbox Series X|S. Ponadto w dniu premiery tytuł zasili bibliotekę Xbox Game Pass.

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
OKAZJA ALERT
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.