STALKER: Cień Czarnobyla trafi na konsole? Wyciekł gameplay z gry

stalker

GSC Game World wciąż promuje STALKER 2 m.in. nowymi screenami. Na premierę gry mamy poczekać do pierwszej połowy 2023 roku, a w międzyczasie do sieci trafiły informacje o tym, jakoby GSC Game World chciało również wypuścić na rynek przeportowaną wersję pierwszego STALKER-a.

REKLAMA

STALKER na PS4, PS5, Xbox One i Xbox Series X|S?

STALKER – Cień Czarnobyla – Xbox

Wyciek pochodzi od użytkownika o pseudonimie nevajno1kto. Port STALKER-a: Cień Czarnobyla był utrzymywany w tajemnicy, ale nie wszystkim osobom pracującym w ukraińskim studiu ma podobać się oficjalne stanowisko firmy w stosunku do rosyjskich graczy, więc prawdopodobnie postanowili zrobić pozostałym na złość i zepsuć niespodziankę.

STALKER: Cień Czarnobyla nigdy nie trafił na urządzenia Microsoftu czy Sony, ale możliwe, że zmieni się to w nadchodzących miesiącach. GSC Game World miało zlecić zewnętrznemu zespołowi opracowanie wersji owej gry na konsole (nie wiadomo, na które dokładnie), jednocześnie modyfikując jej silnik graficzny czy zapewniając nowe funkcje i animacje w rozgrywce (np. koło wyboru broni).

Sprawdź też: Najlepsze gry na Xbox 360

Oprócz konsolowej edycji STALKER-a ukazanej na wyżej podlinkowanym filmie w przyszłości mamy otrzymać również porty STALKER: Czyste Niebo i STALKER: Zew Prypeci.

REKLAMA
Chcesz być na bieżąco? Obserwuj XGP.pl w Google News!

Niektóre odnośniki w niniejszej publikacji to linki afiliacyjne. Klikając w nie, nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz rozwój portalu.

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

REKLAMA
Zobacz jak oszczędzić na abonamencie!