Pakiet statków do Star Citizen tylko dla prawdziwych bogaczy. Absurdalna cena za dodatek

Star Citizen

Star Citizen to projekt rozwijany dzięki wsparciu zaangażowanej społeczności. Teraz na oficjalnej stronie gry pojawił się nowy pakiet statków, który mogą sobie sprawić gracze. Jak się jednak okazuje, cena za dodatek jest wręcz astronomiczna.

Star Citizen – pakiet statków kosztuje 59 tysięcy dolarów

star citizen javelin
Jeden ze statków dostępnych w pakiecie – Javelin

Za niektóre dodatki do gier nie musimy płacić nic (jak np. za ostatnie DLC do God of War), za niektóre twórcy życzą sobie nieco za dużo (jeden napad w Payday 3 za 70 zł), jednak w przypadku Star Citizen sytuacja chyba lekko wymknęła się spod kontroli. Na stronie gry możemy bowiem znaleźć pakiet statków w absurdalnie wysokiej cenie – „175 maszyn od wszystkich znanych producentów” i elementy kosmetyczne otrzymamy za… 59 tysięcy dolarów.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

Paczka o nazwie Legatus 2953 regularnie trafia do sprzedaży, oferując wszystkie wydane do tej pory skórki, pojazdy oraz statki. W miarę rozwoju Star Citizen zmienia się jednak cena – dla przykładu, dodatek w 2018 roku kosztował 27 tysięcy dolarów. Ponadto należy mieć na uwadze, że aby w ogóle mieć możliwość zakupu pakietu, najpierw trzeba wydać w grze co najmniej 1000 dolarów.

Zobacz też: Smartfon do 4000 zł

Jeżeli zaś chodzi o reakcję społeczności gry, nastroje dobrze oddają komentarze na Reddicie. Zdecydowana większość osób uważa, że taka cena to przesada i absurd. Dodatkowo jak zaznaczają użytkownicy portalu, statki można również zdobyć w grze – choć wymaga to oczywiście czasu.

Źródło: GameRant, Roberts Space Industries, Reddit

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
GIFTCARDY ZNÓW W PROMOCJI!
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.