Gracze sami naprawiają Star Wars Jedi: Survivor. Powstaje duży mod, który podwaja liczbę FPS

Star Wars Jedi: Ocalały Cal Kestis i BD-1

Star Wars Jedi: Survivor zaliczył bardzo słaby start na komputerach osobistych, do tego stopnia, że specjaliści z Digital Foundry nazwali produkcję „najgroszą grą AAA na PC w 2023 roku”. EA zapowiedziało już poprawki, ale na nie przyjdzie nam jeszcze czekać. Tymczasem, jak wiadomo, gracze nie należą do cierpliwych, więc już zaczęli tworzyć modyfikacje, a jeden z nich — PureDark — opublikował zwiastun swojego moda — DLSS 3 Frame Generation — który może podwoić liczbę klatek na sekundę.

Modyfikacja DLSS 3 Frame Generation do Star Wars Jedi: Survivor

Zwiastun modyfikacji DLSS3 Frame Generation do Star Wars Jedi: Survivor

Star Wars Jedi: Survivor zbiera mieszane recenzje na Steamie — na około 14 tysięcy opinii, zaledwie 55% z nich jest pozytywnych. Użytkownicy przede wszystkim skarżą się na optymalizację oraz liczbę klatek na sekundę. Produkcja, pomimo że opiera się na Unreal Engine 4, nie posiada wsparcia DLSS, co jest niewątpliwie zaskakujące. Tym faktem postanowił zająć się PureDark, który jest w trakcie tworzenia modyfikacji podwajającej liczbę klatek na sekundę.

Na samym początku warto zauważyć, że PureDark nazywa zwiastun swojego moda „nieidealnym”, ponieważ na razie nie był w stanie zamienić FSR2, na którym opiera się Star Wars Jedi: Survivor, na DLSS, ze względu na Denuvo. Na szczęście w odpowiedzi na komentarz, użytkownik dał do zrozumienia, że już wie, jak wymienić FSR2 na DLSS. Możemy więc zakładać, że już niedługo pojawi się mod DLSS3 Frame Generation, który w pełni poprawi doświadcznia graczy.

Jednak już na samym zwiastunie, porównując produkcję bez modyfikacji oraz z nią, już teraz widać dużą poprawę, ale jak zauważa sam autor -mod nie jest jeszcze w 100% dopracowany.

Zobacz też: Gry z crossplayem

Star Wars Jedi: Survivor niewątpliwie zasługuje na poprawki. Pozostaje więc czekać nam na dalsze informacje oraz premierę modyfikacji.

Niektóre odnośniki w niniejszej publikacji to linki afiliacyjne. Klikając w nie, nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz rozwój portalu.

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Okazja tylko do 12 czerwca lub wyczerpania zapasów!
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.