Star Wars Jedi Survivor — znamy rozmiar gry na Xboxach. Posiadacze konsol Microsoftu muszą posprzątać dyski

Star Wars Jedi: Ocalały

Premiera Star Wars Jedi Survivor zbliża się wielkimi krokami, a coraz bardziej zniecierpliwieni fani wyszukują w sieci kolejnych informacji na temat tego tytułu. Ostatnimi czasy pojawiły się wreszcie oficjalne wymagania sprzętowe na PC, dzięki którym dowiedzieliśmy się, że dzieło Respawn Entertainment zajmie całkiem sporo miejsca na dyskach. Okazuje się, że podobnie będzie w przypadku konsol Xbox Series X. Posiadacze tych sprzętów powinni rozważyć posprzątanie swoich dysków!

Star Wars Jedi Survivor na Xbox Series X zajmie ponad 100 GB miejsca na dysku

Star Wars Jedi Survivor
Star Wars Jedi Survivor

Zgodnie z informacjami przekazanymi przez dziennikarzy serwisu XboxEra Star Wars Jedi Survivor na konsoli Xbox Series X zajmuje dokładnie 139,08 GB miejsca na dysku. Na słabszym sprzęcie od Microsoftu, czyli na dość popularnym Series S gra ta jest ponad trzykrotnie mniejsza i waży jedynie 44 GB.

Jest to całkiem spora różnica między wersjami dedykowanymi na konsole Microsoftu, wynika ona jednak z innych możliwości obliczeniowych oferowanych przez owe sprzęty. Według zapewnień twórców Star Wars Jedi Survivor na konsoli Xbox Series X działać będzie w natywnej rozdzielczości 4K, na „Esce” zaś możemy spodziewać się „tylko” 1440p.

Dla porównania warto zaznaczyć, że i tak najwięcej do pobrania będą mieli posiadacze pecetów, którzy chcąc pobrać najnowszą odsłonę przygód Cala Kestisa muszą przygotować aż 155 GB danych.

Przeczytaj też: Gry platformowe

Na ten moment nie pojawiły się żadne konkretne informacje dotyczące ostatecznego rozmiaru gry na PlayStation 5. Biorąc jednak pod uwagę, że sprzęt od Sony również jest w stanie uruchamiać produkcje w natywnym 4K, to możemy się spodziewać podobnej wagi. Może być też ona mniejsza, jeśli deweloperzy z Respawn Entertainment skorzystają z technologii Oodle Kraken, która kompresuje znacząco pliki gier.

Niektóre odnośniki w niniejszej publikacji to linki afiliacyjne. Klikając w nie, nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz rozwój portalu.

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Okazja tylko do 12 czerwca lub wyczerpania zapasów!
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.