Star Wars Jedi Survivor — poznaliśmy wymagania sprzętowe na PC. Okazuje się, że gra będzie całkiem spora

Star Wars Jedi Ocalały

Star Wars Jedi Survivor zadebiutuje już za niewiele ponad 20 dni, a twórcy, starając się zapewnić swojemu dziełu odpowiednie zainteresowanie, co chwila udostępniają nowe szczegóły na temat swojego dzieła. Ostatnio chociażby dowiedzieliśmy się, że nowa odsłona przygód Cala Kestisa wykorzysta potencjał drzemiący w kontrolerach DualSense. Teraz zaś pojawiły się wieści, które powinny zainteresować zwłaszcza pecetowców, bo — według wymagań sprzętowych — niektórzy z nich muszą posprzątać swoje dyski.

Star Wars Jedi Survivor zajmie więcej miejsca na dysku niż Microsoft Flight Simulator

Star Wars Jedi Survivor
Star Wars Jedi Survivor

Od pewnego czasu Respawn Entertainment zapowiadało, że Star Wars Jedi Survivor będzie znacznie większą i dopracowaną grą względem poprzedniej odsłony. Znalazło to oczywiście przełożenie na ogólny rozmiar całej gry, bo w opublikowanych przez EA wymaganiach sprzętowych pojawiła się informacja, że tytuł ten zajmie aż 155 GB miejsca na dysku.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

Możliwe więc, że produkcja ta będzie jedną z największych gier singleplayer w historii, bijąc nawet Microsoft Flight Simulator, które potrafi ważyć nawet 150 GB (nie licząc oczywiście treści pobieranych na bieżąco z sieci).

Na całe szczęście poza dość sporymi rozmiarami gra nie będzie wymagała od graczy niesamowicie mocarnych pecetów, minimalna oraz zalecana konfiguracja sprzętowa dla Star Wars Jedi Survivor prezentuje się następująco:

Star Wars Jedi Survivor — minimalne wymagania sprzętowe:

  • Procesor: Intel Core i7-7700 lub AMD 5 1400 (wymóg konieczny, to 4 rdzenie i 8 wątków)
  • Karta graficzna: Nvidia GeForce GTX 1070 lub AMD Radeon RX 580 (konieczna obsługa bibliotek DirectX 12 oraz 8 GB pamięci VRAM)
  • Pamięć RAM: 8 GB
  • Miejsce na dysku: 155 GB
  • System operacyjny: Windows 10 64-bit

Star Wars Jedi Survivor — zalecane wymagania sprzętowe:

  • Procesor: Intel Core i5-11600K lub AMD Ryzen 5 5600X (wymóg konieczny, to 4 rdzenie i 8 wątków)
  • Karta graficzna: Nvidia GeForce RTX 2070 lub AMD Radeon RX 6700 XT (konieczna obsługa bibliotek DirectX 12 oraz 8 GB pamięci VRAM)
  • Pamięć RAM: 16 GB
  • Miejsce na dysku: 155 GB
  • System operacyjny: Windows 10 64-bitowy

Przyglądając się przedstawionym listom, warto zwrócić uwagę na wzmiankę o wymogu dotyczącym konkretnej liczby rdzeni i wątków CPU. Osobom, które nie są pewne ich ilości w przypadku swoich procesorów, radzimy dokładnie sprawdzić to przed ewentualnym zakupem gry.

Przeczytaj też: Gry podobne do Minecraft

Niestety wydawca, publikując powyższą listę wymagań, nie przedstawił dokładnie jakiej rozdzielczości i wydajności możemy spodziewać się po tych konkretnych konfiguracjach. Dowiemy się tego zapewne po premierze Star Wars Jedi Survivor, która nastąpi już 28 kwietnia 2023 roku. Poza PC gra trafi na PS5 oraz Xbox Series X|S, omijając tym samym poprzednią generację konsol.

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
Kupuj taniej w PS Store
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.