Star Wars Jedi Survivor wykorzysta potencjał PS5 i padów DualSense. Gracze poczują to na własne skórze!

Star Wars Jedi Survivor Dual Sense

Bez dwóch zdań Star Wars Jedi Survivor zapowiada się jako jedna z najciekawszych premier kwietnia 2023 roku. Pozycja ta miała co prawda zadebiutować nieco wcześniej, bo już 16 marca, jednak deweloperzy postanowili przesunąć ten termin i dopracować swoją produkcję. Jako swego rodzaju pocieszenie otrzymaliśmy kilka dodatkowych materiałów, a ostatnio twórcy postanowili ujawnić na jakie wrażenia mogą liczyć posiadacze konsol PlayStation 5.

Star Wars Jedi Survivor zaoferuje rozwiniętą haptykę dla posiadaczy kontrolerów DualSense

Star Wars Jedi: Ocalały
Star Wars Jedi Survivor

Na oficjalnym blogu PlayStation pojawił się wczoraj wpis, w którym Stig Asmussen opowiedział szerzej na temat możliwości, które zyskał zespół tworzący Star Wars Jedi Survivor projektując grę wyłącznie na konsole nowej generacji.

Deweloper stwierdził, że studio postanowiło w pełni wykorzystać pełen potencjał oferowany przez haptykę kontrolerów DualSense. Zapowiedziane zostało, że użycie Mocy na różne sposoby skutkować będzie zupełnie innym zachowaniem ze strony samych padów.

Oznacza to, że DualSense będzie oferował inny rodzaj wibracji podczas przenoszenia przedmiotów, a jeszcze inne podczas przeciągania ich za pomocą Mocy.

Star Wars Jedi: Ocalały
Star Wars Jedi Survivor

Różnice zauważalne będą podczas korzystania ze spustów, te bowiem również wywoływać będą inną reakcję, a wszystko zależne będzie od stopnia dociśnięcia klawiszy. Asmussen zapewnił, że posiadacze PlayStation 5 poczują na własnej skórze te „wyjątkowe niuanse” nad którymi pracowało wielu deweloperów tworzących Star Wars Jedi Survivor.

Przeczytaj też: Gry podobne do Minecraft

Twórca zapewnił także, że najnowsze dzieło jego zespołu „w pełni wykorzysta to, co ma do zaoferowania PS5”, a gracze doświadczą tego podczas przemierzania wszystkich oferowanych światów.

Wszystko to zapowiada się niezwykle interesująco i pozostaje mieć nadzieję, że produkcja zaskoczy graczy nie tylko kwestiami dodatkowych funkcji, ale całkowitym poziomem wykonania. Na koniec przypominamy, że Star Wars Jedi Survivor zadebiutuje 28 kwietnia 2023 roku na PC, PS5 oraz Xbox Series X|S.

Niektóre odnośniki w niniejszej publikacji to linki afiliacyjne. Klikając w nie, nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz rozwój portalu.

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Okazja tylko do 12 czerwca lub wyczerpania zapasów!
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.