Star Wars: KOTOR Remake podobno mógł trafić w ręce Microsoftu i zostać exclusivem na Xbox

Star Wars: KOTOR Remake

Star Wars: KOTOR Remake zostanie wydane przez firmę Lucasfilm, ale o konsolową premierę i marketing gry zadbało Sony. Produkcja pierwotnie ukaże się na PC i konsolach PlayStation 5, a dopiero później będzie dostępna także na sprzętach Xbox Series X|S.

Microsoft mógł stworzyć Star Wars: KOTOR Remake, zapewniając pierwszeństwo użytkownikom Xboxa

Podcast MrMattyPlays

Star Wars: KOTOR Remake jest tworzone przez studio Aspyr oraz Saber Interactive. Twórcy portu Wiedźmina 3 na Nintendo Switch niedawno dołączyli do dłubania nad odświeżeniem, dzięki czemu prace powinny przyśpieszyć. W międzyczasie okazuje się, że wydawcą pożądanej przez odbiorców gry mógł być… sam Microsoft.

Informacje tę podał MrMattyPlays, który od wielu lat zdradza wiele ciekawych informacji m.in. o działaniach Xboxa – jak sam często stwierdza, jest ogromnym fanem tejże platformy. Insider uważa, że Microsoft (podobnie jak w przypadku Spider-Mana na Xboxie) po cichu odrzucił ofertę zajmowania się Star Wars: KOTOR Remake.

Sprawdź także: Prace nad STALKER 2 zostały wznowione

Z jego informacji wynika, że korporacja z Redmond chciała bardziej skupić się na zaoferowaniu fanom Xboxa własnych marek, a także nie do końca wierzyła w umiejętności ekipy Aspyr, aby mogła ona przygotować godny remake, o którym marzy wielu graczy. Finalnie PlayStation postanowiło przejąć pałeczkę i z uśmiechem na twarzy zająć się promocją Star Wars: KOTOR Remake, dbając jednocześnie o konsolową, czasową ekskluzywność.

Niektóre odnośniki w niniejszej publikacji to linki afiliacyjne. Klikając w nie, nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz rozwój portalu.

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Okazja ograniczona czasowo!
Z