Star Wars Outlaws czerpie inspiracje z anulowanego Star Wars 1313? Ubisoft Massive odpowiada

Star Wars Outlaws ND-5

Kilka dni temu w sieci pojawił się nowy materiał wideo poświęcony Star Wars Outlaws. Deweloperzy ze studia Ubisoft Massive zapewnili również, że nadchodząca gra w świecie Gwiezdnych wojen nie będzie produkcją na 200 lub 300 godzin. Okazuje się jednak, że to nie koniec wiadomości związanych ze wspomnianym tytułem. Twórcy ujawnili bowiem, czy historia Key Vess jest inspirowana Star Wars 1313.

Star Wars Outlaws nie jest inspirowane Star Wars 1313. Ubisoft Massive stawia na własne pomysły

Star Wars Outlaws – gameplay

Star Wars 1313 miało być przygodową grą akcji skupioną wokół łowców nagród. Ostatecznie produkcja została jednak anulowana i nie zadebiutowała na rynku. Główna bohaterka Star Wars Outlaws będzie natomiast szmuglerką, która będzie starać się zbudować swoją pozycję w przestępczym półświatku. Nic więc dziwnego, że deweloperzy z Ubisoft Massive zostali zapytani, czy ich produkcja czerpie jakiekolwiek inspiracje ze skasowanego projektu.

Navid Khavari – reżyser narracji – w rozmowie z IGN podkreślił jednak, że Star Wars Outlaws jest w całości ich własnym pomysłem . Natomiast Julian Gerighty – reżyser kreatywny – dodał, że „przyjemnością” dla twórców jest próba znalezienia własnej drogi oraz niszy. Gracze mogą więc być pewni, że historia Key Vess stanowi od początku do końca wizję deweloperów z Ubisoft Massive.

Następnie redaktor IGN wspomniał o głównym bohaterze Star Wars: Dark Forces, który początkowo również był „łajdakiem”, ale ostatecznie opanował Moc i zdobył miecz świetlny. Dziennikarz zapytał deweloperów, czy Key Vess również będzie miała okazję dzierżyć wspomniany oręż.

Deweloperzy poinformowali natomiast, że ich bohaterka nie potrzebuje miecza świetlnego. Gerighty wyjaśnił, że twórcom nie zależało na opowiedzeniu historii o Imperium czy Rebeliantach. Zespół nie chciał również tworzyć opowieści o Jedi. Reżyser podkreśla, że Star Wars Outlaws to historia „łajdaka” i będzie to widoczne zarówno w samej rozgrywce, jak i postaci oraz jej motywacjach.

Zobacz też: Najlepsze gry podobne do Tomb Raider

Kup Avatar Frontiers Of Pandora

Star Wars Outlaws powstaje z myślą o komputerach osobistych oraz konsolach PlayStation 5 i Xbox Series X|S. Gra ma zadebiutować na wymienionych platformach w 2024 roku. Ubisoft nie ujawnił jednak dokładnej daty premiery.

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
OKAZJA ALERT
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.