Starfield w 120 FPS na… Xboxie Series S! Tak płynnej rozgrywki jeszcze nie było

Starfield Xbox Series S

W czasach gdy kolejni deweloperzy nie potrafią sobie poradzić z Xboxem Series S, modderzy dokonują niemożliwego. Dzięki wsparciu dla modyfikacji na konsolach Starfield działa teraz na słabszej platformie Microsoftu w 120 FPS. Rozgrywka prezentuje się więc niezwykle płynnie.

Starfield – modyfikacja na 60 i 120 FPS na Xboxie Series S

Starfield – modyfikacja na 60 i 120 FPS na Xboxie Series S

Przypomnijmy, że domyślnie Starfield działa na Xboxie Series S w 30 FPS. Ta liczba i tak jest umowna, bo często spada nawet poniżej najbardziej minimalnej pożądanej wartości.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

Modderzy zdają się jednak nic z tego nie robić. Dzięki przygotowanym przez nich modyfikacjom gra na słabszej konsoli Microsoftu jest w stanie działać w trybach 60 i 120 FPS.

Naturalnie wszystko to jest okupione pogorszeniem się jakości renderowanego w 720p obrazu. Niemniej w żadnym stopniu nie wygląda to tragicznie, a przyjemna — i co najważniejsze — płynna rozgrywka jest jak najbardziej możliwa.

Pozostaje więc pytanie, dlaczego Bethesda nie zdecydowała się na podobne kroki w celu zaoferowania graczom stabilności na wyższym poziomie. Niestety wygląda na to, że nigdy nie poznamy odpowiedzi na to pytanie.

Źródło: YouTube

O autorze
Adrian Witczak
Redaktor działów Newsy & Promocje | Recenzent

Fan gier strategicznych, akcji i RPG. Swoje pierwsze kroki z grami stawiał przy PS2 i PC, obecnie preferuje bardziej platformy "Zielonych".

Liczba wpisów: 2481 (w redakcji od 17.11.2022)

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
KLIKNIJ I SKORZYSTAJ Z OSTATNIEJ SZANSY NA ZAKUP XGPU DO 85% TANIEJ
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.