Starfield otrzymał ogromną aktualizację! Nowości i ulepszenia mogą już sprawdzać użytkownicy Steama

Starfield

Jak niedawno informowaliśmy, we wrześniu Starfield zaliczył mocny start i cieszył się ogromną popularnością wśród graczy. Bethesda nie zwalnia jednak tempa i wciąż dopracowuje produkcję. W ręce fanów, którzy grają w kosmicznego RPG-a za pośrednictwem platformy Steam, trafiła właśnie aktualizacja 1.8.83.

Aktualizacja 1.8.83 do Starfield już dostępna na PC

Aktualizacja do Starfield o numerze 1.8.83 pojawiła się już na Steamie. W związku z tym Bethesda opublikowała szczegóły nowej łatki, która trafiła w ręce pecetowych graczy. Użytkownicy platformy Valve mogą przetestować nadchodzący patch, zanim zostanie on udostępniony wszystkim graczom korzystającym z komputerów i konsol Xbox, co planowane jest na ten sam miesiąc.

Warto zaznaczyć, że aby uzyskać dostęp do zaktualizowanej wersji, należy pobrać pliki gry od nowa. Aby to zrobić, wystarczy odnaleźć w bibliotece Steam Starfield, kliknąć prawym przyciskiem na grę i wybrać właściwości, a następnie odnaleźć zakładkę „Bety”. W rozwijanym menu „Udział w wersji Beta” wybieramy natomiast „beta”. Jest to oddzielna wersja gry, jednak umożliwia kontynuowanie rozgrywki na swoich zapisach.

Jeśli zaś chodzi o samą aktualizację, jedną z najważniejszych nowości jest z pewnością wsparcie dla DLSS. Bethesda wysłuchała również próśb graczy dotyczących możliwości szybszego spożywania produktów do jedzenia i picia. Wprowadzone zostały także zmiany w mechanice skradania, dzięki czemu gra ma być nieco bardziej „wyrozumiała”.

Ponadto rozwiązanych zostało wiele problemów związanych z wydajnością i stabilnością produkcji. Aktualizacja 1.8.83 obejmuje też poprawki graficzne związane z wyglądem postaci, oświetleniem, cieniami, terenem i roślinnością. Wyeliminowano także błędy, które gracze mogli napotkać w trakcie wykonywania różnych zadań.

Zobacz też: Gry na nudę

Pełna lista zmian dostępna jest na oficjalnej stronie Bethesdy. Na koniec przypomnijmy, że łatka jest aktualnie dostępna wyłącznie dla użytkowników platformy Steam na PC. Niestety nie wiemy, kiedy dokładnie patch trafi na konsole.

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
Promocja wciąż dostępna!
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.