Starfield na Xbox z mocnym startem we wrześniu! Gra Bethesdy popularnością ustąpiła tylko jednej pozycji

Starfield Xbox Series X Fortnite

Tego, że Starfield będzie dla Xboxa i Microsoftu prawdziwym hitem spodziewano się jeszcze na długo przed premierą. Pierwsze dane i informacje, które pojawiały się w sieci po tym debiucie, pokazały, że gra Bethesdy cieszyła się zawrotnym zainteresowaniem. Okazuje się, że we wrześniu ten kosmiczny RPG na Xboxach pod względem popularności musiał ustąpić tylko jednej pozycji.

We wrześniu 2023 roku Starfield okazał się drugą najpopularniejszą grą na Xboxach

Według danych pozyskanych przez NPD we wrześniu Starfield okazał się drugą najpopularniejszą grą na konsolach Xbox. Fotel lidera zajął oczywiście Fortnite od Epic Games, któremu tak mocny debiut zdawał się nie zaszkodzić.

Mimo wszystko drugiej miejsce typowego przedstawiciela gier singleplayer może robić wrażenie, zwłaszcza że we wrześniu premiery miały takie gry, jak Lies of P (od początku w Xbox Game Pass), Mortal Kombat 1, Payday 3 czy EA Sports FC 24.

Starfield
Starfield

Ostatnie miejsce na podium zajęło Call of Duty Modern Warfare 2, które nadal cieszy się wśród posiadaczy Xboxów sporym zainteresowaniem. Warto także odnotować start Party Animals, które od początku znalazło się w pierwszej dziesiątce gier ogrywanych na konsolach Microsoftu. Tego raczej mało kto się mógł spodziewać.

Przeczytaj też: Gry na PC

Przyglądając się tym statystykom, trzeba przyznać, że Bethesda odwaliła kawał dobrej roboty, sprawiając, że Starfield stał się obecnie jednym ze znaków rozpoznawczych Xboxa. Mając to na uwadze, można zastanawiać się, jak długo tytuł ten utrzyma się na szczycie popularności. Macie jakieś swoje przewidywania względem najnowszego kosmicznego RPG-a? Dajcie znać w komentarzach!

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
Promocja wciąż dostępna!
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.