Ważna aktualizacja do Starfield już dostępna dla wszystkich. Graczy czeka znaczy wzrost wydajności

Starfield

Na początku lutego informowaliśmy o aktualizacji do Starfield, która wkraczała wtedy w wersję beta. Co najważniejsze, wnosiła ona do gry technologie FSR 3 i XeSS. Update ten jest już dostępny, co powinno ucieszyć graczy z nieco bardziej budżetowym sprzętem.

Lutowa aktualizacja do Starfield już dostępna dla wszystkich

Zwiastun Starfield

Na tę wiadomość czekało wielu graczy. FSR 3 i XeSS są już dostępne w Starfield, a wraz z nimi kilka mniejszych poprawek. Całość jest częścią aktualizacji, która trafiła do wersji beta na Steamie na początku lutego, a teraz stała się dostępna dla wszystkich graczy.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

Warto wspomnieć, że pod koniec stycznia Starfield doczekał się ogromnego uaktualnienia. Obecne jest więc sporo mniejsze, a poniżej zamieszczamy jego szczegółowy opis:

Grafika

  • Dodano wsparcie dla technologii AMD FidelityFXTM Super Resolution 3 (FSR 3). (PC)
  • Dodano wsparcie dla technologii Intel Xe Super Sampling (X eSS). (PC)
  • Usunięto błąd, przez który po włączeniu trybu wydajności DLSS chmury wydawały się wibrować. (PC)
  • Usunięto błąd, przez który celowanie z broni lub przełączanie zadań mogło powodować pojawianie się na ekranie graficznych artefaktów.

Stabilność

  • Zmieniono sposób zwalniania FormID podczas wczytywania zapisów rozgrywki. Powinno poprawić to stabilność w przypadku zapisów z dużą liczbą odwiedzonych lokacji.
  • Usunięto błąd powodujący nagłe wyłączanie się gry, gdy dokonywano zmian w statku wymagających przeniesienia wszystkich przedmiotów na pokład inżynieryjny w menu kreatora statków.

Różne

  • Cofnięto zmianę, która spowodowała otwieranie menu danych po wykonaniu zrzutu ekranu za pomocą klawisza F12. (PC)
  • Usunięto błąd, przez który ustawienie skalowania rozdzielczości powracało do wartości 1.0 po przełączeniu się między trybem pełnego ekranu i okna podczas korzystania z DLSS. (PC)

Jak więc widać, gwiazdami tej aktualizacji są wspomniane wyżej technologie skalowania. Poza tym drobnych poprawek doczekał się także tryb DLSS oraz kilka innych, mniejszych błędów.

Starfield zadebiutował na rynku 6 września 2023 roku. Gra jest dostępna na PC i Xboxach Series X|S oraz w bibliotece Xbox Game Pass.

Źródło: Gamingbolt

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
GIFTCARDY ZNÓW W PROMOCJI!
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.