Starfield z nową aktualizacją beta, wsparcie dla FSR 3 i XeSS już dostępne

Starfield

Kilka dni temu informowaliśmy, że Starfield doczeka się wsparcia dla technologii FSR 3. Update ten trafił już do gry w wersji Steam Beta. Wraz z nim produkcja doczekała się także kilku drobnych poprawek.

Starfield – aktualizacja 1.9.67

Zwiastun Starfield

Pod koniec stycznia w Starfield znalazła się ogromna aktualizacja, która wprowadziła ponad 100 różnych zmian. Dalsze prace nad grą nadal jednak postępują.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

Dziś doczekała się ona bowiem kolejnego uaktualnienia. Nie jest ono naturalnie aż tak olbrzymie, ale nadal wprowadza kilka ciekawostek.

Jedną z nich jest z pewnością wsparcie dla technologii AMD FSR 3, co powinno być zbawieniem dla posiadaczy nieco słabszych kart. Poza tym Starfield oferuje także teraz wybór Intel Xe Super Sampling.

Pełna lista zmian aktualizacji 1.9.67 do Starfield prezentuje się natomiast następująco:

Grafika

  • Dodano wsparcie dla technologii AMD FidelityFXTM Super Resolution 3 (FSR 3). (PC)
  • Dodano wsparcie dla technologii Intel Xe Super Sampling (X eSS). (PC)
  • Usunięto błąd, przez który po włączeniu trybu wydajności DLSS chmury wydawały się wibrować. (PC)
  • Usunięto błąd, przez który celowanie z broni lub przełączanie zadań mogło powodować pojawianie się na ekranie graficznych artefaktów.

Stabilność

  • Zmieniono sposób zwalniania FormID podczas wczytywania zapisów rozgrywki. Powinno poprawić to stabilność w przypadku zapisów z dużą liczbą odwiedzonych lokacji.
  • Usunięto błąd powodujący nagłe wyłączanie się gry, gdy dokonywano zmian w statku wymagających przeniesienia wszystkich przedmiotów na pokład inżynieryjny w menu kreatora statków.

Różne

  • Cofnięto zmianę, która spowodowała otwieranie menu danych po wykonaniu zrzutu ekranu za pomocą klawisza F12. (PC)
  • Usunięto błąd, przez który ustawienie skalowania rozdzielczości powracało do wartości 1.0 po przełączeniu się między trybem pełnego ekranu i okna podczas korzystania z DLSS. (PC)

Update trafił już na serwery beta Steam. Oznacza to, że za jakiś czas powinien być dostępny dla wszystkich graczy.

Przypomnijmy, że Starfield pojawił się na rynku we wrześniu 2023 roku. Tytuł ten jest obecnie dostępny na PC, Xboxach Series X|S i w Xbox Game Pass.

Źródło: Bethesda

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
GIFTCARDY ZNÓW W PROMOCJI!
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.