Bethesda chciała, by w Starfield grano „przez bardzo długi czas”. Studio brało pod uwagę feedback graczy

starfield

Premiera Starfield z pewnością była jednym z większych wydarzeń w branży tego roku. Produkcja cieszy się wśród graczy dużą popularnością, a w połowie września biła rekordy sprzedażowe w Europie. Todd Howard przyznaje teraz, że tytuł powstał z myślą o graniu w niego „przez bardzo długi czas”.

Starfield powstał z myślą o graniu „przez bardzo długi czas”

Wywiad z Toddem Howardem

Kilka dni temu w sieci pojawił się wywiad Teda Price’a (Insomniac Games) z Toddem Howardem (Bethesda). W trakcie rozmowy poruszony został temat tego, jak studio odpowiedzialne za Starfield patrzy na produkcję z perspektywy czasu. Jak przyznaje przedstawiciel Bethesdy, kosmiczny tytuł powstał z myślą o tym, by gracze cieszyli się nim przez bardzo długi czas, mając na uwadze feedback z poprzednich gier.

Jedną z rzeczy, których nauczyliśmy się z naszych poprzednich gier – ze Skyrima i Fallouta – jest to, że ludzie chcą w nie grać przez bardzo długi czas. Powiedziałbym więc, że cel Starfield był jak najbardziej jasny, biorąc pod uwagę, że jest to tytuł, w który ludzie będą grać przez długi czas. 

Todd Howard

Howard przyznał także, że studio przygotowało się do tego, co może nastąpić za kilka lat. Jak wspomina, wpływ na wygląd rozgrywki w Starfield w przyszłości ma również społeczność modderów. Warto tutaj przypomnieć, że gra doczeka się wsparcia dla modów na konsolach Xbox Series X|S.

Ale to także kwestia tego, jak Starfield będzie wyglądać za trzy miesiące. Jak będzie wyglądać za sześć miesięcy, rok, dwa lata, trzy lata, cztery lata, pięć lat? Nauczyliśmy się, że to nastąpi, więc bądźmy na to gotowi, wykorzystajmy to jak najlepiej i zaakceptujmy to. To właśnie robimy zarówno tutaj, jak i z naszą społecznością modderów. Todd Howard

Zobacz też: Laptop gamingowy do 10000 zł

Na zakończenie przypomnijmy, że Starfield zadebiutował 6 września 2023 roku. Gra jest dostępna na PC oraz na konsolach Xbox Series X|S. Tytuł Bethesdy zasilił również bibliotekę Xbox Game Pass.

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
Promocja wciąż dostępna!
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.