Błędy w grach Bethesdy są wynikiem ryzyka. Twórcy Starfield akceptują chaos i stawiają na wolność gracza

starfield

Od kilku dni gracze, którzy zdecydowali się na zakup Starfield w edycji Premium lub Kolekcjonerskiej mogą cieszyć się grą w ramach wczesnego dostępu. Choć wielu miało wątpliwości co do tego, w jakim stanie technicznym Bethesda dostarczy produkcję, trafiające do sieci informacje wskazują na małą liczbę bugów czy rażących problemów, także na Xbox Series S. Temat błędów w Starfield został również poruszony podczas ostatniego wywiadu z przedstawicielem Bethesdy, Petem Hinesem.

Według Bethesdy w Starfield od ryzyka błędów ważniejsza jest wolność gracza

Zwiastun Starfield

W przeszłości tytuły Bethesdy nie były dostarczane w zbyt dobrej formie na premierę. Wiele jednak wskazuje na to, że Starfield jest jedną z najbardziej dopracowanych w momencie debiutu produkcji studia. Nie oznacza to, że produkcja nie jest pozbawiona błędów – według starszego wiceprezesa Bethesdy ds. globalnej komunikacji i marketingu Pete’a Hinesa dzieje się tak dlatego, że priorytety studia są usytuowane gdzie indziej.

Akceptujemy chaos. Gdybyśmy chcieli, moglibyśmy stworzyć bezpieczniejszą, zawierającą mniej błędów i mniej ryzykowną grę. Ale to, do czego staramy się dążyć, to wolność gracza. Tak, tu i ówdzie zdarzy się kilka drobiazgów, w których twój towarzysz może czasami stać trochę za blisko ciebie, ale wolność, którą otrzymujesz, i rzeczy, które są z nią związane, absolutnie kochamy i doceniamy. Oczywiście, że są błędy. Ale czy to ujmuje Twojemu doświadczeniu? A może masz spójną, dającą frajdę grę, w którą po prostu nie możesz przestać grać i eksperymentować?

Pete Hines

Jak podkreśla w ostatnim wywiadzie dla GamesIndustry Hines, Bethesda przede wszystkim chce dostarczać gry, które skupiają się na zaoferowaniu graczom jak największej wolności. Studio podejmuje ryzyko – choć w Starfield mogą trafić się pewne błędy techniczne, deweloperzy akceptują ten stan rzeczy. Dla twórców najważniejsza jest jak największa swoboda graczy.

Zobacz też: Laptop gamingowy do 4500 zł

Kup Starfield

Na koniec przypominamy, że Starfield zadebiutuje już 6 września. Gra zmierza na PC oraz konsole Xbox Series X|S. W dniu premiery produkcja zasili także bibliotekę Xbox Game Pass.

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
OKAZJA ALERT
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.