Starfield dostanie tryb 60 FPS na Xbox Series X! Bethesda potwierdza nowości w nadchodzącej aktualizacji

Starfield

Starfield to tytuł, który miał się stać objawieniem segmentu gier RPG. Ostatecznie jednak produkcja zebrała mieszane opinie, a gracze narzekali na optymalizację oraz na brak możliwości grania w 60 klatkach na sekundę na konsolach. Niedawno temu pojawiły się plotki, jakoby tryb 60 FPS miał w końcu zostać udostępniony posiadaczom Xboxów i okazuje się, że część z owych doniesień okazała się prawdziwa.

Tryb 60 FPS w Starfield wreszcie pojawi się na konsoli Xbox Series X

Bethesda oficjalnie potwierdziła, że w nadchodzącej aktualizacji do Starfielda, gra w wersji na konsolę Xbox Series X otrzyma nowe tryby wydajnościowe. Będą to odpowiednio 40 FPS, 60 FPS oraz w pełni odblokowana płynność. W przypadku tego pierwszego i ostatniego, do ich obsługi potrzebny jest wyświetlacz obsługujący technologię VRR (Variable Refresh Rate).

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

W trybie 40 klatek na sekundę, tytuł Bethesdy nadal jako priorytet będzie brał pod uwagę wyświetlanie jak najlepszej grafiki. Przy 60 klatkach z kolei produkcja będzie wyglądać nieco gorzej, ale zachowa przy tym pełną płynność.

Możesz teraz wybrać pomiędzy 30, 40, 60 lub nieograniczoną liczbą klatek na sekundę na wyświetlaczach VRR. Jeśli nie masz wyświetlacza VRR pracującego z częstotliwością 120 Hz, nadal będziesz mógł wybrać opcję 30 lub 60. Czasami może wystąpić rozdzieranie ekranu w przypadku wybrania 60 na wyświetlaczu bez funkcji VRR.

Informacja z oficjalnej strony bethesda.net

Warto zaznaczyć, że powyższe zmiany dotyczą jedynie Xboxa Series X, zatem posiadacze Series S muszą obejść się ze smakiem. W przypadku słabszej konsoli Microsoftu, Starfield nadal będzie działał jedynie w 30 klatkach na sekundę.

Od momentu premiery Starfielda, twórcy wsłuchują się w głosy graczy i sukcesywnie ulepszają swoją produkcję. Niedawno temu bowiem ukazała się największa aktualizacja gry od momentu jej premiery, a jeszcze w 2024 roku gracze mogą spodziewać się debiutu fabularnego DLC do gry.

Źródło: Bethesda

O autorze
Herbert Friedel
Redaktor działu Newsy

Gracz od małego. Urodzony konsolowiec. Wychowany na sprzęcie Sony, ale obecnie jego życie maluje się w barwach niebiesko–czerwono–zielonych. Zobacz więcej...

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
Kupuj taniej w PS Store
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.