Do Starfield może trafić opcja swobodnej eksploracji planet. Gracze burzą niewidzialne ściany

Starfield

Jeszcze przed premierą Starfield docierały do nas informacje, że eksploracja planet w grze nie będzie tak nieograniczona, jak zapewniał o tym Pete Hines. Gracze, po przebyciu pewnego dystansu, natrafiają na niewidzialne ściany, a na ekranie wyświetla się komunikat zachęcający do zbadania innego regionu lub powrotu na statek. Istnieje jednak szansa, że taka sytuacja ulegnie zmianie dzięki moderom.

Moderzy pracują nad możliwością swobodnej eksploracji planet w Starfield

Zwiastun Starfield

Kiedy lądujemy na planecie w Starfield, wokół statku generuje się pewien obszar, który możemy eksplorować. Jego powierzchnia jest całkiem spora, jednak w pewnym momencie gracze docierają do niewidzialnych ścian, które ograniczają możliwość swobodnej podróży. Aby udać się poza granicę takiej ściany, należy wrócić do statku, a następnie wylądować w nowym miejscu, co pozwoli grze wygenerować kolejny obszar do eksploracji.

W związku z tym gracze zaczęli się zastanawiać, czy wspomniane obszary są ze sobą połączone i czy gra „wie” co znajduje się za niewidzialną ścianą. Postanowił to sprawdzić jeden z użytkowników Reddita, WhiteLight506. Internauta wylądował na obszarze w okolicach Nowej Atlantydy, a w oddali dostrzegł właśnie to miasto. Nie mógł jednak przejść do sąsiadującego „kafelka” z powodu niewidzialnej ściany.

Odkrycie użytkownika Reddita wskazuje jednak na to, że obszary, które są generowane wokół statku, łączą się ze sobą. Tutaj do akcji postanowił wkroczyć jeden z moderów, Draspian – stworzył on modyfikację usuwającą ograniczające graczy bariery i przeprowadził eksperyment. Nawiązując do odkrycia internauty o pseudonimie WhiteLight 506, chciał dostać się do Nowej Atlantydy z sąsiadującego obszaru.

Eksperyment modera Draspiana

Niestety nie mamy dobrych wieści – eksperyment nie zakończył się pomyślnie. Jak się okazuje, próba przekroczenia niewidzialnej ściany i przejścia z jednego obszaru do drugiego spowodowała crash gry. Powyżej możemy zapoznać się z materiałem przedstawiającym eksperyment.

Zobacz też: Gry podobne do The Last of Us

Kup Starfield

Fani Starfield nie tracą jednak nadziei. Znając możliwości moderów można spodziewać się, że jeszcze znajdą rozwiązanie na to, aby swobodnie eksplorować planety, omijając ograniczenia narzucone przez twórców.

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
OKAZJA ALERT
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.