Mody do Starfield na konsolach to już niemal pewnik! Umowa EULA mówi o wirtualnej walucie

Starfield

Ostatnio sieć obiegają materiały z nadchodzącej produkcji Bethesdy. Dochodzi do wielu przecieków, w tym 40-minutowego gameplay’u, pokazującego początek gry. Ciekawą informację udało się również znaleźć w treści Umowy Licencyjnej Użytkownika Końcowego (EULA), która zawiera wzmiankę o wirtualnej walucie w Starfield. To może oznaczać, że na konsolach będą dostępne mody do gry.

Na konsolach mogą być dostępne mody do Starfield

Zwiastun Starfield

Przed rozpoczęciem gry w Starfield należy zaakceptować umowę EULA, której treść możemy znaleźć już na platformie Steam. Jak się okazuje, zawiera ona zapis dotyczący wirtualnej waluty w grze. Chodzi mianowicie o Kredyty, które z pewnością wielu skojarzy od razu z Creation Club. System ten pojawił się w The Elder Scrolls 5 Skyrim oraz Fallout 4.

Creation Club został uruchomiony w 2017 roku i jak dotąd obsługują go tylko wspomniane powyżej gry. Dzięki niemu również na konsolach gracze mogą wykorzystywać Kredyty do kupowania i aktywowania modów stworzonych przez Bethesdę i społeczność fanów. Ponieważ umowa EULA dla Starfield zawiera akapit na temat tej wirtualnej waluty, z dużą dozą prawdopodobieństwa oznacza to, że mody będą dostępne również w nadchodzącej produkcji Bethesdy, gdy ta pojawi się na Xbox Series X|S.

Choć nie jest to oczywiście oficjalne potwierdzenie, daje to konsolowym graczom naprawdę sporą nadzieję na zobaczenie w nadchodzącej produkcji Bethesdy modów. Studio jest znane ze swojej otwartości w tym aspekcie, zatem szansa, że Starfield rzeczywiście otrzyma wsparcie dla modów na konsolach, jest bardzo duża.

Zobacz też: Darmowe gry na Xbox Series X|S

Kup Starfield

Na koniec przypomnijmy, że Starfield trafi w ręce graczy już 6 września 2023 roku. Kosmiczna produkcja Bethesdy pojawi się na PC oraz na konsolach Xbox Series X|S. W dniu premiery gra zasili także bibliotekę Xbox Game Pass.

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
OKAZJA ALERT
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.