Starfield na PC doczeka się wreszcie niezwykle ważnej opcji. Posiadacze kart Nvidii mogą być zadowoleni

Starfield na PC

Starfieldowi po premierze zarzucano naprawdę, zwłaszcza w kontekście warstwy technicznej gry. Z jednej strony konsolowcy narzekali na brak 60 kl./s. nawet na Xbox Series X, a pecetowcy mieli spore powody do rozczarowania z powodu braku Nvidia DLSS. Posiadacze blaszaków mogą jednak odetchnąć z ulgą, bo Bethesda zapowiedziała, że niebawem doda do swojego RPG-a tę wyczekiwaną technologię.

Starfield na PC otrzyma wyczekiwane wsparcie dla Nvidia DLSS oraz AMD FSR 3

Do tej pory Starfield na PC obsługiwał wyłącznie technologię AMD FSR 2, co stanowiło spore zaskoczenie, a zarazem rozczarowanie, zważywszy na popularność kart z serii Nvidia, które obsługują technologię DLSS. Okazuje się, że Bethesda po przeszło dwóch miesiącach od premiery doda oczekiwaną technologię od „Zielonych”, której zadaniem jest zwiększanie liczby FPS w grach.

Ta aktualizacja będzie obejmować obsługę Nvidia DLSS z generowaniem klatek, sterowaniem wyświetlaniem i HDR dla obsługiwanych systemów, a także innymi optymalizacjami i ulepszeniami. Będziesz mógł wyrazić zgodę na wypróbowanie gry za pomocą opcji Steam Beta. Będziemy wdzięczni za Twoją opinię, zanim udostępnimy ją wszystkim graczom na PC i Xbox. Bethesda

Nie jest to koniec dobrych wieści, bo jak wskazuje kolejny komunikat firmy, w przyszłej aktualizacji dla Starfield na PC dodana zostanie także obsługa AMD FSR 3. Dzięki temu na lepszą wydajność mogą liczyć posiadacze wszystkich pozostałych kart graficznych.

Nie da się ukryć, że akurat na dodanie DLSS do Starfield na PC trzeba było trochę poczekać, co mogło skutecznie zrazić niektórych graczy. Jednocześnie moderzy — mówiąc kolokwialnie — tymczasowo uratowali sytuację dzięki modyfikacji. Nie było to jednak rozwiązanie idealne, o czym przekonało się wielu pecetowców.

Przeczytaj też: Gry na PS Vita

Aktualizacja do Starfield na PC dodająca DLSS dostępna będzie najpierw w ramach programu Steam Beta. Jeśli chcecie wcześniej zyskać dostęp do wyczekiwanego rozwiązania, to włącznie u siebie tę opcję. Jest ona dostępna w zakładce „Właściwości”, która pojawia się po uruchomieniu karty gry w bibliotece.

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
Promocja wciąż dostępna!
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.