Starfield z oficjalnym wsparciem dla modów może być kwestią czasu. Bethesda wyłącza czasowo Creation Club

Starfield klucz

Starfield to jedna z większych premier, jakie miały miejsce w tym roku. Od momentu debiutu gry na rynku pojawiło się już kilka aktualizacji, a ostatnia z nich dodała między innymi obsługę Nvidia DLSS. W Starfield wciąż jednak brak oficjalnego wsparcia dla modów, ale po ostatnim działaniu Bethesdy gracze spekulują, że wkrótce może się to zmienić.

Oficjalne wsparcie dla modów w Starfield może być już coraz bliżej

Na platformie X Bethesda ogłosiła tymczasowe wyłączenie usługi Creation Club, która pozwala w łatwy sposób pobierać i instalować różne modyfikacje do gier studia. To jednak skłoniło fanów do podejrzeń, że firma postąpiła w ten sposób, aby przygotować podłoże dla oficjalnego wsparcia dla modów w Starfield. Jak pisze Bethesda we wspomnianym poście, nastąpić mają prace konserwacyjne.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

Creation Club zostanie tymczasowo wyłączone 29 listopada. Nie podano jednak kiedy usługa zostanie przywrócona. Co ważne, mody już posiadane przez graczy pozostaną dostępne do użytku, jednak nie będzie możliwe pobieranie i instalowanie nowych modyfikacji.

Dokładne szczegóły dotyczące zmian w usługach dla modderów Bethesdy nie są znane. Spekuluje się jednak, że firma może wykorzystać ten czas, aby przygotować grunt pod oficjalne wsparcie modów w Starfield oraz integrację gry z Creation Club. Fani podejrzewają, że to właśnie jest możliwy kierunek prac w trakcie zapowiedzianej przez Bethesdę przerwy.

Zobacz też: Smarfton do 2000 zł

Warto wspomnieć, że do Starfield powstało już kilka modyfikacji. Nie były jednak one tworzone w ramach oficjalnego wsparcia, a ich twórcy działali na podstawie doświadczenia z innymi grami Bethesdy. Studio zapowiadało już jednak zapewnienie odpowiednich narzędzi dla modderów i między innymi z tego powodu gracze spekulują, że nadchodzące prace konserwacyjne mogą zwiastować szybkie dodanie oficjalnego wsparcia.

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
GIFTCARDY ZNÓW W PROMOCJI!
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.