W Starfield nie zabraknie narzędzi dla kreatywnych! Stworzymy własne planety dzięki modyfikacjom

Starfield

Starfield nadciąga wielkimi krokami, a twórcy chętnie zdradzają kolejne szczegóły dotyczące produkcji. Wiemy już między innymi, że tytuł pozwoli na swobodną eksplorację ciał niebieskich, a także, że czeka nas wiele różnorodnych zadań pobocznych. Tym razem Pete Hines, szef Bethesdy, podczas transmisji na żywo na platformie Twitch zdradził nieco więcej na temat możliwości modyfikowania gry.

Modyfikacje w Starfield mają pozwolić na tworzenie własnych planet

Zwiatun Starfield

Bethesda podczas Gamescom 2023 podkręca atmosferę przed premierą Starfielda. Pete Hines, szef firmy, wziął niedawno udział w transmisji na żywo na platformie Twitch w trakcie której odpowiadał na pytania graczy. Jak mówi mężczyzna, w kosmicznym RPGu nie zabraknie narzędzi, które zapewniły długoterminowe zainteresowanie grom takim jak Skyrim czy Fallout 4.

Do gry zmierza bardzo dużo rzeczy. Jeśli myślisz o społecznościach, które skupione są wokół gier Bethesdy, i dasz im odpowiednie narzędzia do modyfikacji, zaczną się zastanawiać: „Jak zrobić taką planetę?” – wszystko to wyjdzie poza skalę gry – rzeczy, które będą chcieli dodać, choćby stworzone przez siebie historie. Jak to wszystko zostanie uruchomione, szybko stanie się niezwykle popularne.

Pete Hines, szef Bethesdy

Hines podkreśla, że w Starfield narzędzia dla moderów mają być rozbudowane i pozwolą między innymi tworzenie własnych, nowych planet. Ponadto szef Bethesdy liczy na społeczność gry i sam przygotował listę modyfikacji, które chętnie zobaczyłby w nadchodzącej produkcji.

Należy jednak zaznaczyć, że mody nie będą od razu dostępne w Starfieldzie. Zespół deweloperów obecnie koncentruje się na zbliżającej się premierze oraz jej udanym przebiegu. Bethesda udostępni narzędzia dla moderów w późniejszym terminie, jednak Hines nie zdradza dokładnie, kiedy.

Zobacz też: Najlepsze darmowe gry na Xbox Series X|S

Kup Starfield

Wkrótce powinniśmy otrzymać więcej informacji na temat możliwości modowania Starfielda, a także Creation Kit – narzędzia, które pozwala tworzyć własną zawartość. Na koniec przypominamy, że kosmiczna produkcja Bethesdy zadebiutuje już 6 września 2023 roku. Gra zmierza na PC oraz konsole Xbox Series X|S, a w dniu premiery zasili bibliotekę Xbox Game Pass.

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
OKAZJA ALERT
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.