Starfield — pudełkowa wersja z kodem zamiast płyty? Niemałe zamieszanie wokół kosmicznego RPG-a

Starfield

Od momentu szerszego zaprezentowania Starfield podczas specjalnego dedykowanego wydarzenia „dołączonego” do Xbox Games Showcase promocja tej pozycji ruszyła pełną parą. Najzagorzalsi fani gry mogą liczyć na edycję kolekcjonerską lub dodatkowe akcesoria do konsol Xbox inspirowane właśnie kosmicznym RPG-iem od Bethesdy. Możliwe jednak, że „zwyczajni fani” kolekcjonowania pudełek mogą doświadczyć niemałego rozczarowania…

Starfield bez płyt w fizycznych wydaniach gry? Komunikacyjny chaos w szeregach Bethesdy

Starfield pytanie o fizyczne wydanie gry
Odpowiedź Bethesdy na pytanie dotyczące płyt w fizycznych wydaniach Starfield

Jeden z oficjalnych profili Bethesdy na Twitterze w odpowiedzi na jedno z pytań przyznał, że fizyczne wydania gry nie będą zawierać płyt z grą. Zamiast tego w pudełkach znajdzie się tylko i wyłącznie kod do pobrania Starfield z sieci. Oznaczałoby to niemałe problemy dla osób, którzy na co dzień nie podłączają swojej konsoli do sieci.

Okazuje się jednak, że nie jest to w stu procentach pewna informacja, bo wpis został relatywnie szybko usunięty, a jedynym świadectwem tego jest strona Wayback Machine i zrzuty ekranu.

Zainteresowani jednak zdążyli zauważyć tę informację i dość powiedzieć, że reakcja była daleka od zadowolenia. Wiele osób wprost pytało, czy muszą więc płacić 70 dolarów za „puste pudełka”, a jeszcze inni pisali o anulowaniu preorderów standardowych wydań pudełkowych Starfield.

Warto jednak w tym miejscu podkreślić, że braku płyt w pudełkowych wydaniach Starfield nie można potwierdzić ze stuprocentową pewnością. Niektórzy gracze dokopali się bowiem do posta z 13 czerwca, gdzie hiszpańskojęzyczny profil Bethesdy stwierdził, że obecność płyty w pudełku zależy od wydania.

Wtedy to gracze otrzymali informacje, że standardowe wydanie fizyczne będzie zawierać płytę z grą, Constellation Edition ma mieć wyłączne kod, który byłby wygrawerowany na specjalnym przedmiocie.

Przeczytaj też: Gry skradanki

Kup Starfield

Na ten moment nie jest więc jasne czy płyty pojawią się w jakimkolwiek wydaniu gry, pewne jest natomiast, że między poszczególnymi działami Bethesdy zaszło spore nieporozumienie. Najlepszym rozwiązaniem będzie więc oczekiwanie na oficjalne komunikaty głównego konta tegoż studia. Jeśli tylko pojawią się nowe informacje na temat fizycznych wydań Starfield, to na pewno o tym napiszemy!

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
Promocja wciąż dostępna
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.