Starfield na Intel Arc powinien działać jeszcze lepiej! Nowe sterowniki już dostępne

Starfield Intel Arc A770

Temat wydajności Starfield wśród pecetowych graczy stał się w ostatnim czasie bardzo popularny, bo okazuje się, że nawet na bardzo wydajnych sprzętach gra nie trzyma 60 kl./s. Szczególne problemy zdawali się mieć posiadacze kart od Intela, gdzie produkcja faktycznie nie radziła sobie najlepiej. Producent podzespołów zamierza jednak walczyć z tym procederem, a świadectwem tego są najnowsze sterowniki skrojone właśnie pod ten tytuł.

Karty Intel Arc doczekały się aktualizacji przygotowanej stricte pod Starfield

Zgodnie z informacjami przekazanymi przez Intel karty graficzne z serii Arc doczekały się specjalnej aktualizacji oznaczonej numerami 31.0.101.4672. Jej głównym zadaniem jest przede wszystkim poprawa wydajności i eliminacja błędów, które występują w Starfield.

W opisie najnowszej aktualizacji możemy przeczytać, że jej instalacja powinna znacznie skrócić czas ładowania gry, wyeliminować problemy z występowaniem artefaktów oraz nieco ustabilizować jej działaniem. Jednocześnie firma podkreśliła, że nadal pracuje nad poprawą wrażeń płynących z rozgrywki w Starfield na kartach z serii Arc.

Posiadacze GPU od Intela zdecydowanie powinni skorzystać z tej aktualizacji, żeby uniknąć potencjalnych problemów podczas zabawy.

Przeczytaj też: Ranking procesorów

Kup Starfield

Na koniec przypominamy, że standardowe wydanie Starfield zadebiutuje już jutro, 5 sierpnia 2023 roku na PC oraz Xbox Series X|S. Pecetowcy, którzy nie posiadają kart od AMD, powinni przyjrzeć się także specjalnej modyfikacji dodającej do gry technologię Nvidia DLSS oraz Intel XeSS.

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
OKAZJA ALERT
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.