Starfield odpowiada za wywołanie „największej liczby subskrybentów Xbox Game Pass”. Sukces Microsoftu

Starfield Xbox Game Pass

Nie da się ukryć, że obecny rok dla Microsoftu jest wyjątkowo mocny, a świadczyć o tym mogą chociażby liczby przedstawione w najnowszym raporcie finansowym. Pośród czynników odpowiedzialnych za ten sukces wymienia się głównie premierę Starfield. Okazuje się, że produkcja od Bethesdy miała swój wkład także w jeszcze jedną dziedzinę działania Xboxa.

Sukces Starfield znalazł odzwierciedlenie także w liczbie subskrybentów Xbox Game Pass

Starfield
Starfield

Zgodnie z informacjami przekazanymi przez Satyę Nadellę podczas wideokonferencji z inwestorami, Starfield wygenerował największą liczbę subskrybentów Xbox Game Pass w ciągu jednego dnia od początku istnienia tego abonamentu. Jest to więc kolejne potwierdzenie, że najnowsza produkcja Bethesdy okazała się największym tytułem first-party w portfolio Microsoftu od lat.

Pewne potwierdzenie tego mogliśmy zaobserwować już przy okazji samej premiery, kiedy to pakiet z edycją zapewniającą wczesny dostęp do gry stało się najchętniej kupowaną pozycją w Xbox Store. Zdecydowana większość osób, która zdecydowała się na zakup, ulepszała w ten sposób wersję znajdującą się w abonamencie Xbox Game Pass.

Przeczytaj też: Ranking telewizorów 50 cali

Ostatecznie więc premiera Starfield to jedno z najważniejszych wydarzeń w historii Xboxa, które zapewniło Microsoftowi spory napływ nowych graczy. Nic w tym dziwnego, bo produkcja ta jeszcze przed premierą była niezwykle wyczekiwana.

Czy w przyszłości gigant z Redmond doczeka się podobnej premiery? Zapewne tak, ale na to trzeba będzie pewnie trochę poczekać.

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
NIESAMOWITA PROMOCJA
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.