Starfield tak popularny, że serwery Xbox Cloud Gaming nie dają rady! Kolejki do grania w chmurze

Starfield Xbox Cloud Gaming

Wczoraj odbyła się oficjalna premiera Starfield, a najnowsze RPG studia Bethesda w pewnym momencie uruchomiło jednocześnie ponad milion graczy. Wygląda na to, że spora część użytkowników postanowiła sprawdzić wspomnianą produkcję za pośrednictwem Xbox Cloud Gaming. Zainteresowanie grą było na tyle duże, że serwery nie wytrzymały, a do grania w chmurze ustawiły się kolejki.

Gracze rzucili się na Starfield w Xbox Cloud Gaming. W niektórych przypadkach czas oczekiwania wynosił prawie 4 godziny

Jak zauważa redakcja Pure Xbox, gracze, którzy postanowili zagrać w Starfield za pośrednictwem Xbox Cloud Gaming, musieli ustawić się w wirtualnej kolejce i poczekać na swoją kolej. W większości przypadków czas oczekiwania nie przekraczał 15 minut, co z pewnością nie stanowiło aż tak dużego problemu. Niestety nie wszyscy mieli tyle szczęścia.

Jeden z użytkowników forum Reddit otrzymał bowiem komunikat, że na możliwość skorzystania z Xbox Cloud Gaming będzie musiał poczekać… 235 minut. Wygląda jednak na to, że był to odosobniony przypadek. Sytuacja na serwerach najwyraźniej wróciła już do normy, ponieważ – jak informuje redakcja Pure Xbox – kolejki zniknęły i zainteresowani mogą bez obaw cieszyć grą Starfield a za pośrednictwem wspomnianej usługi.

Zobacz też: Najlepsze laptopy gamingowe do 4500 zł

Kup Starfield

Na koniec warto przypomnieć, że Xbox Cloud Gaming pozwala na strumieniowanie gier w chmurze na wybrane urządzenia (m.in. smartfony i tablety z Androidem oraz iPhone’y i iPady) przy wykorzystaniu łącza internetowego. Więcej na temat wspomnianej usługi dowiecie się z naszego artykułu: Co to jest Xbox Cloud Gaming?

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
OKAZJA ALERT
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.