Imponujące wyniki Steama za 2023 rok! Liczba wydanych gier, rekord aktywnych użytkowników i nie tylko

Steam

Kolejne podsumowania przed nami. Dziś informowaliśmy o najlepiej zarabiających grach na platformie Valve, a teraz możemy przyjrzeć się bardziej szczegółowym statystykom Steama. Rzućmy zatem okiem na to, jak prezentowała się platforma w liczbach w 2023 roku.

Rok 2023 na Steamie w liczbach

steam liczba wydanych gier
Steam – liczba wydanych gier w latach 2006-2023

Redakcja Game World Observer postanowiła zebrać w jednym miejscu szczegółowe informacje na temat liczb i wyników osiągniętych przez platformę Valve w 2023. Jak się okazuje, za nami kolejny rekordowy rok pod względem gier wydanych na Steamie. Tych pojawiło się bowiem 14 423 – to aż 14,5% więcej w porównaniu do 2022!

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

Najbardziej bogaty w nowości był październik – na platformie pojawiło się 1320 gier. Kolejne miesiące to sierpień z wynikiem 1285 premier kolejnych produkcji i marzec, w którym to wydano 1270 tytułów.

STEAM liczba jednoczesnych użytkowników
Rekordowa liczba jednoczesnych użytkowników platformy Steam w marcu 2023

W 2023 roku ustanowiony został również rekord aktywnych użytkowników Steama. Szczytowy moment przypadł na 26 marca, kiedy to jednocześnie z platformy korzystało 33 598 520 osób. Jeżeli zaś chodzi o rekord osób aktywnych w grach, ten został ustanowiony w grudniu, a wynik wynosi 10 389 646 graczy.

Produkcja, która może pochwalić się najwyższą liczbą równocześnie grających osób, jest Hogwarts Legacy z wynikiem 879 308 graczy. Na drugim miejscu znajdziemy Baldur’s Gate 3 (875 343), natomiast na trzecim Sons of the Forest (414 257).

Zobacz też: Smartfon do 4000 zł

Na zakończenie warto jeszcze wspomnieć o najlepiej ocenianej płatnej produkcji – jest to Lethal Company z 96,99% pozytywnych opinii na podstawie ponad 214 tysięcy recenzji. Najgorzej oceniane jest natomiast Overwatch 2, które po fali krytyki ze strony graczy ostatecznie posiada zaledwie 16,19% pozytywnych ocen z ponad 220 tysięcy opinii.

Źródło: Game World Observer, SteamDB

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
GIFTCARDY ZNÓW W PROMOCJI!
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.