Xbox zdominował Steam! 7 na 10 najbardziej oczekiwanych gier trafi do Xbox Game Pass

Steam Xbox Game Pass

Nie da się ukryć, że mierzenie popularności nadchodzących gier na PC najbardziej miarodajne jest w przypadku, gdy pod uwagę weźmiemy zakładkę „Lista Życzeń” na Steam. Tam bowiem pozycjonowanie danej gry zależy od tego, ilu użytkowników dodało dany tytuł do swojej listy pozycji, które planują zakupić po premierze. Najnowszy wgląd w to zestawienie przynosi nam całkiem niespodziewane wyniki, które zdecydowanie powinny ucieszyć włodarzy Microsoftu!

Starfield najbardziej porządną grą spośród wszystkich produkcji na liście życzeń Steam

Xbox Game Pass
Xbox Game Pass

Skupiając się wyłącznie na pierwszych dziesięciu pozycjach, które znajdują się w globalnej zakładce „Lista Życzeń” na Steamie, możemy dostrzec ciekawą zależność. Okazuje się, że 7 na 10 gier tam widniejących w dniu premiery zasili także bibliotekę Xbox Game Pass. Bez przedłużania, zestawienie 10 najbardziej pożądanych gier na Steam prezentuje się na dzień dzisiejszy następująco:

  1. Starfield: (data debiutu: 6 września 2023, od premiery dostępny Xbox Game Pass);
  2. Hollow Knight Silksong: (data debiutu jeszcze nie została ogłoszona, od premiery dostępny w Xbox Game Pass);
  3. Party Animals: (data debiutu: 20 września 2023, od premiery dostępny w Xbox Game Pass);
  4. Manor Lords: (data debiutu: 2023 rok);
  5. Hades 2: (data debiutu jeszcze nie została ogłoszona);
  6. Payday 3 (data debiutu: 21 września 2023, od premiery dostępny w Xbox Game Pass);
  7. Frostpunk: (data debiutu: 2024 rok);
  8. STALKER 2: (data debiutu: 2023 rok, od premiery dostępny w Xbox Game Pass);
  9. ARK 2: (data debiutu jeszcze nie została ogłoszona, od premiery dostępny w Xbox Game Pass);
  10. Cities Skylines 2: (data debiutu: 24 października 2023, od premiery dostępny w Xbox Game Pass).

Jak więc widać obecność w abonamencie Microsoftu nie zawsze oznacza, że dana produkcja nie będzie zdobywać popularności także na innych pecetowych platformach.

Przeczytaj też: Ranking słuchawek bezprzewodowych nausznych

Kup Xbox Series X

Na pewno dużym powodem do zadowolenia dla włodarzy producenta Xboxów jest Starfield, który króluje w tym zestawieniu; zapewne dzięki ostatniemu pokazowi Starfield Direct, który wprawił w zachwyt wiele osób. Warto też przypomnieć, że nadchodzące dzieło Bethesdy zyskało już miano system-sellera z prawdziwego zdarzenia, zwiększając sprzedaż konsol Xbox Series X o zawrotne 1500%.

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
OKAZJA ALERT
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.