Streer Fighter 6 z Dynamic Controls. Wystarczy wciskać losowe przyciski, a AI samo dobierze najlepszy atak!

street fighter 6 dynamic control

Większość z nas słyszała żarty o bijatykach, w których wystarczy klikać losowe przyciski, by wygrać. W Street Fighter 6 pojawi się system działający dokładnie w ten sposób. Mowa o Dynamic Controls, czyli modelu sterowania opartym o AI, gdzie sztuczna inteligencja dobierze odpowiednie ataki i kombinacje, kiedy gracz będzie na oślep wciskał przyciski na padzie.

Street Fighter 6 z Dynamic Controls — postać sama wykona najlepszy atak po wciśnięciu losowych przycisków

Przedstawienie Dynamic Controls w Street Fighter 6

Capcom udostępnia kolejne informacje o Street Fighter 6. Już wiemy, że Japończycy w najnowszej odsłonie „ulicznego wojownika” pochylą się ku casualowym graczom. Już wcześniej zapowiedzieli szereg funkcji, mających pomóc zarówno nowicjuszom, jak i osobom niepełnosprawnym. Dzisiaj natomiast otrzymaliśmy wideo pokazujące nowy model sterowania, dzięki któremu nawet kot będzie mógł nas ograć.

Dynamic Controls to tryb sterowania, w którym AI automatycznie wykona najlepsze ciosy w danej sytuacji. Gracz musi tylko wciskać losowe przyciski, a sztuczna inteligencja przeanalizuje sytuację i zdecyduje czy np. obić oponenta kombinacją uderzeń, czy wystrzelić w jego kierunku atak dystansowy. W naszej kwestii pozostanie jedynie poruszanie się oraz parowanie.

Dynamic Controls będzie dostępny tylko w lokalnych trybach gry, więc nie wpłynie na rozgrywki sieciowe. Za to może zachęcić nowych graczy, którzy chętnie pograliby w Street Fightera, ale unikają tego przez brak doświadczenia z serią.

Zobacz też: Najlepsze gry na Nintendo Switch po polsku

Premiera Street Fighter 6 została zapowiedziana na 2023 rok na PS4, PS5, PC, Xbox One oraz Xbox Series X|S. Tytuł zdecydowanie chce przyciągnąć nowych graczy, jednak i starzy wyjadacze powinni znaleźć w tej odsłonie coś dla siebie. Sam wachlarz postaci opiewa na 18 różnych wojowników, w tym nowe twarze.

Niektóre odnośniki w niniejszej publikacji to linki afiliacyjne. Klikając w nie, nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz rozwój portalu.

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Super okazja!
>
Z