Suicide Squad: Kill the Justice League zabiło finanse Warner Bros! Padły konkretne liczby

Suicide Squad: Kill the Justice League

Suicide Squad: Kill the Justice zostanie zapamiętana jako jedna z największych gamingowych porażek 2024 roku. Tytuł bardzo szybko zaczął być oferowany na wyprzedażach oraz stracił niemal wszystkich graczy, a sytuacji nie uratowała nawet premiera pierwszego sezonu. Najnowsza gra Rocksteady odegrała kluczową rolę w spadku przychodów wydawcy.

Suicide Squad: Kill the Justice League porażką finansową

Suicide Squad: Kill the Justice League – Sezon 1

W ubiegłym roku spółka Warner Bros. Discovery święciła triumfy za sprawą Hogwarts Legacy, które szybko podbiło serca graczy, stając się światowym bestsellerem. Sukcesu nie udało się powtórzyć.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

Jak wynika z raportu finansowego za pierwszy kwartał 2024 r. w przypadku segmentu Studios (obejmującego m.in. Warner Bros Pictures, Television Group oraz Games) odnotowano spadek przychodów na poziomie 391 mln USD w porównaniu z analogicznym okresem w 2023 r.

Niestety, wyniki finansowe za pierwszy kwartał zostały przyćmione przez Warner Bros. Games, do czego przyczyniły się świetne wyniki ubiegłorocznego Hogwarts Legacy oraz rozczarowująca premiera Suicide Squad w pierwszym kwartale.

David Zaslav, CEO Warner Bros. Discovery

Według dyrektora finansowego Warner Bros. Discover porażka Suicide Squad: Kill the Justice League odpowiada za pomniejszenie zysku EBITDA (przed potrąceniem podatków, amortyzacji i kosztów oprocentowania długu) aż o 200 mln USD.

Przechodząc do wyników segmentów, chcę przedstawić kilka krótkich komentarzy, aby uzupełnić dyskusję o wynikach finansowych.

Zaczynając od Studios, ogólny spadek EBITDA o ponad 400 mln USD w porównaniu z pierwszym kwartałem 2023 roku, wynika przede wszystkim z bardzo trudnej konkurencji, sukcesu Hogwarts Legacy oraz rozczarowującej premiery Suicide Squad, która doprowadziła do obniżenia EBITDA o 200 mln USD.

Gunnar Wiedenfels, dyrektor finansowy Warner Bros. Discovery

Receptą na słabszą kondycję finansową ma być skupienie się na popularnych markach oraz „niewykorzystywanych do tej pory częściach uniwersum DC”, jednak nie wiadomo, czy studio Rocksteady dostanie drugą szansę.

Źródło: Seeking Alpha, Video Games Chronicle

O autorze
Kacper Szymanik
Redaktor działów Newsy & Promocje

Z grami wideo zaznajomiony od dziecka. Pierwsze kroki stawiał w Heroes of Might and Magic III, Twierdzy Krzyżowiec oraz Gothic. W głównej mierze gracz pecetowy, który mógłby co tydzień zmieniać podzespoły w swoim komputerze. Zobacz więcej...

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
Kupuj taniej w PS Store
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.