Poważne zwolnienia w Take-Two! Redukcja kosztów doprowadziła do anulowania kilku projektów

Take Two

W ostatnim czasie Take-Two dokonało bardzo interesującego zakupu, jakim okazało się studio Gearbox, a więc twórcy serii Borderlands. Niemal od razu przedsiębiorstwo dokonało redukcji etatów w nowej jednostce, co dla wielu osób było nie lada zaskoczeniem. Teraz okazuje się, że cięcia etatów ciąg dalszy i tym razem dotyczą one niemal wszystkich firm podległych pod amerykańskiego molocha.

Take-Two ogłasza redukcje zatrudnienia i anulowanie kilku projektów

Take Two Interactive
Take-Two Interactive

W oświadczeniu, które wczoraj zostało opublikowane przez Take-Two, firma potwierdziła plany zwolnienia około 5% całkowitej siły roboczej przedsiębiorstwa. Przełożyć się to ma na utratę pracy przez około 600 osób, którzy zatrudnieni są u amerykańskiego giganta.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

Nie jest to jednak jedyna konsekwencja, jaka wiąże się z planami spółki-matki Rockstar Games. Okazuje się bowiem, że cięcia spowodują anulowanie nieogłoszonych jeszcze projektów gier, które aktualnie są w fazie rozwoju. Niestety niewiele wskazuje na to, żeby gracze mieli się kiedykolwiek dowiedzieć, co takiego przygotowywali deweloperzy podlegli pod Take-Two.

Rockstar Games Logo
Rockstar Games

Firma ogłosiła, że dzięki takiej decyzji uda się jej ogłosić 160 milionów dolarów w ciągu roku. Już w lutym ubiegłego roku firma wdrażała podobne plany, których celem były oszczędności rzędu 50 milionów dolarów w skali roku. Wówczas jednak firma zapewniała, że nie planuje zwolnień, a te i tak nastąpiły miesiąc później.

Jest to więc kolejna firma, która w ostatnim czasie decyduje się na zwolnienia i redukcje etatów w swoich zasobach ludzkich. Cały proces wdrażania nowej polityki Take-Two powinien zakończyć się wraz z 31 grudnia 2024 roku. Czy jednak rzeczywiście tak będzie? Czas pokaże.

Źródło: VGC

O autorze
Przemysław Paterek
Redaktor działów Newsy & Promocje | Recenzent

Swoją przygodę z grami zaczynał od Mario Tennis na Gameboya Color. Wielki fan RPG-ów i strategii. Średnio co kilka miesięcy musi przejść od nowa Gothica. Zobacz więcej...

TAGI:

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
Kupuj taniej w PS Store
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.