Take-Two przeprowadza redukcję pracowników. Fala zwolnień dotknęła wydawcę No Rest for the Wicked

Private Division

Od początku roku branża gamingowa nie ma lekko jeżeli chodzi o zatrudnienia. Co raz to słyszy się o zwolnieniach pracowników w kolejnych firmach produkujących i wydających gry. Jakiś czas temu także Take-Two zapowiedziało redukcję 5% etatów w swoich strukturach i wygląda na to, że plan ten właśnie wszedł w życie.

Fala redukcji zatrudnienia w Private Divison oraz studiach należących do Take-Two

Najnowsza fala zwolnień dotyczy firmy Private Division, czyli wydawcy debiutującego niedawno No Rest for the Wicked. Ponadto Take-Two ogłosiło zamknięcie dwóch wewnętrznych studiów deweloperskich, którymi są Roll 7 oraz Intercept Games, odpowiedzialne za takie tytuły jak Rollerdrome, OlliOlli World czy Kerbal Space Program 2.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami wydawcy serii GTA, pracę łącznie straci około 600 osób. Jest to mniej więcej 5% zatrudnionych w firmie. Zwolnienia te są skutkiem restrukturyzacji oraz cięcia kosztów w całym Take-Two.

Rok 2024 niestety nie należy do najlepszych pod kątem zatrudnienia w branży gamingowej. Zarówno deweloperzy jak i wydawcy masowo tną koszta, jednocześnie zwalniając ogromne ilości pracowników. Pozostaje mieć tylko nadzieje, że sytuacja na rynku wkrótce się unormuje, a wszyscy poszkodowani znajdą zatrudnienie.

Źródło: VGC

O autorze
Herbert Friedel
Redaktor działu Newsy

Gracz od małego. Urodzony konsolowiec. Wychowany na sprzęcie Sony, ale obecnie jego życie maluje się w barwach niebiesko–czerwono–zielonych. Zobacz więcej...

TAGI:

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
Kupuj taniej w PS Store
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.