Techland wprowadza problematyczne zmiany. Pracownicy mają skarżyć się na decyzje firmy

Dying Light 2

W czasach koronawirusa praca zdalna pozwalała na utrzymanie dotychczasowego tempa pracy. Teraz firmy powoli wycofują się z tego pomysłu, co może skutkować organizacyjnym chaosem. Przykładem tego działania jest najprawdopodobniej Techland, gdzie decyzja o powrocie do biur miała być nagła i przeprowadzona bez konsultacji.

Chaotyczny powrót do biur w Techlandzie?

Dying Light 2 Bloody Ties
Dying Light 2 Bloody Ties

Techland w ostatnich latach stał się drugą – po CD Projekcie – najważniejszą polską firmą gamingową. Ostatnie wieści dotyczące firmy nie napawają jednak rodzimych graczy optymizmem.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

Najpierw zmierzyli się oni z faktem przejęcia polskiego producenta przez chiński Tencent. Później dowiedzieliśmy się też o stracie wynoszącej 90 milionów złotych, choć ta ma nie wpłynąć na dotychczasową działalność firmy.

Teraz wygląda na to, że Techland napotka na kolejny wizerunkowy, o czym doniósł portal CD-Action. Jego źródła podały bowiem, że powrotowi pracowników firmy z pracy zdalnej do biur towarzyszy dodatkowy chaos.

Czytamy, że firma podobno nie skonsultował tego pomysłu z pracownikami i postawiła ich przed faktem dokonanym, ponadto nie tłumacząc wynikających z niego benefitów. Ponadto odpowiadające za pracowników osoby na stanowiskach menedżerskich miały się dowiedzieć o całej sprawie z zaledwie 24-godzinnym wyprzedzeniem.

Informacje podane przez najpopularniejszy polski magazyn gamingowy zwiastują, że to nie koniec kłopotów. Kolejne dotyczą obaw o warunki sanitarne. Obecnie Techland zatrudniać ma 500 osób w trzech lokalizacjach: Warszawie, Wrocławiu i Vancouver. Źródła CD-Action podają, że do stołecznego studia należy 200 osób, a jego biuro może pomieścić zaledwie 100.

Aby zmieścić gdzieś dodatkową setkę, ludzie odpowiedzialni za zarządzenie mają planować wyburzanie ścian działowych i przeznaczenie pomieszczeń sanitarnych na nowe stanowiska biurowe. Dodatkowym problemem mają być toalety, których podobno było już zbyt mało w momencie, gdy w warszawskim oddziale stacjonarnie pracowało 70 osób.

Kolejną kwestią jest rzekomo niewystarczająca dostępność sal konferencyjnych, podczas gdy zespoły z Warszawy i Wrocławia nadal będą musiały ze sobą współpracować zdalnie.

Co więcej, obowiązkiem stawiennictwa się w biurach zostali też objęci zagraniczni pracownicy. W ich przypadku ma być mowa o pracy stacjonarnej przez 8 dni roboczych co 2 miesiące. Dotychczasowe podróże służbowe miały być opłacone przez firmę, ale teraz podobno nie wiadomo nawet, czy koszty nowych wizyt również zostaną pokryte przez Techland.

CD-Action zapytał deweloperów o całą sprawę. Dzięki temu możemy zapoznać się z ich oficjalnym oświadczeniem:

Ostatnio ogłosiliśmy plany mające na celu umocnienie współpracy w zespole. Choć tryb pracy zdalnej nadal pozostaje dostępny dla naszych pracowników, w przypadku większości stanowisk przechodzimy na model hybrydowy lub stałą obecność w jednej z siedzib studia. Osoby mieszkające niedaleko naszych biur zostaną poproszone o pracę na miejscu przez 3 dni w tygodniu. Osoby z zagranicy proszone są natomiast o regularne wizyty w biurach w celu budowy silniejszych relacji ze współpracownikami.

Rozumiemy, że to duża zmiana i wszyscy w Techlandzie mają opcję pracy z domu na żądanie, jeśli zajdzie taka potrzeba. Dopiero rozpoczęliśmy proces zmiany organizacji pracy i staramy się, by okres przejściowy był jak najbardziej płynny, a każdy pracownik otrzymał wsparcie o indywidualnym charakterze.

Oświadczenie Techlandu dla CD-Action

Z komunikatu firmy wynika, że rzeczywiście przeprowadza ona istotne zmiany w organizacji pracy. Pozostaje mieć nadzieję, że ustosunkuje się do błędów zgłaszanych przez swoich pracowników, aby proces ten przeszedł jak tylko najsprawniej się da.

Źródło: CD-Action

O autorze
Adrian Witczak
Redaktor działów Newsy & Promocje | Recenzent

Fan gier strategicznych, akcji i RPG. Swoje pierwsze kroki z grami stawiał przy PS2 i PC, obecnie preferuje bardziej platformy "Zielonych".

Liczba wpisów: 2454 (w redakcji od 17.11.2022)

TAGI:

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
KLIKNIJ I SKORZYSTAJ Z OSTATNIEJ SZANSY NA ZAKUP XGPU DO 85% TANIEJ
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.