Techland ogłosił prace nad nowym RPG akcji w otwartym świecie fantasy!

Techland nowa gra RPG w otwartym świecie

Techland właśnie udostępnił bardzo interesujące ogłoszenie. Otóż polska firma poszukuje pracowników do rozwijania nowej gry RPG akcji w otwartym świecie. Będzie to produkcja AAA, czyli z wielomilionowym budżetem, nieporównywalnym do żadnej gry indie.

REKLAMA

Nowa gra RPG akcji od Techlandu powstaje

Are you ready to begin a new, thrilling journey with Techland?
We are hiring for the unannounced AAA Open World Action-RPG in a fantasy setting!
Join us now! https://t.co/0yplHvELBW pic.twitter.com/MPZcv7p8iG

— Techland (@TechlandGames) May 17, 2022

Are you ready to begin a new, thrilling journey with Techland?
We are hiring for the unannounced AAA Open World Action-RPG in a fantasy setting!
Join us now! https://t.co/0yplHvELBW pic.twitter.com/MPZcv7p8iG

— Techland (@TechlandGames) May 17, 2022

Techland, czyli zespół mający na swoim koncie m.in. serie Dying Light i Call of Juarez, oficjalnie ogłosił prace nad nową grą. Produkcja zaoferuje „całkowicie nowy, otwarty świat fantasy” i będzie reprezentować gatunek RPG akcji. Niestety to wszystko, co na ten moment wiemy o nadchodzącym tytule; niewykluczone jednak, że powstaje on na bazie porzuconego przed laty Hellraid.

Przeczytaj też: Wiedźmin Edycja Rozszerzona za darmo

W rozmowie z Gematsu CEO Techlandu — Paweł Marchewka, poinformował, że nowe IP będzie totalnie inne od gier obecnych już w portfolio studia. Tajemnicze RPG Techlandu zaoferuje w pełni next-genowe doświadczenie, ale tutaj akurat trudno się dziwić, bo zanim dojdzie do premiery, z pewnością poczekamy jeszcze kilka ładnych lat. A wtedy PS4 i Xbox One już dawno przejdą do lamusa.

Przy rozwoju nowej gry zespół wykorzysta umiejętności i doświadczenie zdobyte przez lata podczas pracy nad innymi tytułami. Na ten moment Techland nie jest gotowy, aby pokazać swój projekt, ale studio zapewnia, że już nie może się doczekać, aby zaprezentować graczom owoc swojej pracy. Jedyne, co dostaliśmy, to pierwszy artwork, który można zobaczyć poniżej.

Pierwszy artwork z nowej gry RPG od Techlandu
Pierwszy artwork z nowej gry RPG Techlandu
REKLAMA

Przy nowym projekcie polskiego studia pracują m.in.:

  • Karolina Stachyra – Narrative director, wcześniej pracowała w CD Projekt RED nad Wiedźminem 2: Zabójcy Królów oraz Wiedźminem 3: Dziki Gon i dodatkach DLC.
  • Arkadiusz Borowik – Narrative lead, wcześniej pracował w CD Projekt RED nad Wiedźminem 2: Zabójcy Królów oraz Wiedźminem 3: Dziki Gon i dodatkach DLC.

W ciągu ostatnich kilku miesięcy do zespołu dołączyli także:

  • Bartosz Ochman – Open world director, wcześniej pracował przy Cyberpunku 2077 i Wiedźminie 3: Dziki Gon.
  • Mario Maltezos – Creative director, wcześniej pracował m.in. w Ubisofcie (Prince of Persia: Piaski Czasu), Warner Bros (Mad Max) i Microsofcie.
  • David McClure – Lead game designer, wcześniej pracował w Arkane Studios przy Deathloop oraz w Deep Silver i Playground Games.
  • Kevin Quaid – Lead animator z ośmioletnim doświadczeniem zdobytym w Guerrilla Games, pracował przy Horizon Zero Dawn i rozszerzeniu The Frozen Wilds.
  • Marcin Surosz – Lead user interface / user experience designer, wcześniej pracował w People Can Fly.

Nowe oferty pracy Techlandu są dostępne pod tym adresem. Nie da się ukryć, że przyszli pracownicy będą współpracowali z doborowym towarzystwem. Kiedy pojawi się więcej informacji o tajemniczym RPG-u fantasy polskiego zespołu, na pewno napiszemy o tym na łamach naszego portalu.

REKLAMA
Chcesz być na bieżąco? Obserwuj XGP.pl w Google News!

Niektóre odnośniki w niniejszej publikacji to linki afiliacyjne. Klikając w nie, nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz rozwój portalu.

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

REKLAMA
Zobacz jak oszczędzić na abonamencie!