Tencent planuje „agresywne przejęcia” firm tworzących gry. Wielkie cele chińskiego giganta

Tencent logo

Tencent na początku września zdecydował się na wykup prawie 50% udziałów w firmie-matce Ubisoftu, czyli Guillemot Bros. Chiński gigant technologiczny jeszcze w sierpniu potwierdzał, że nadal pozostanie aktywny w kwestii przejmowaniu studiów poza swoim krajem. Okazuje się, że w najbliższym czasie można się spodziewać zwiększonej aktywności ze strony tej firmy.

REKLAMA

Tencent zakupami w Europie chce wyrównać spowolnienie wzrostu w Chinach

Tencent
Tencent

Według najnowszego raportu Reutersa Tencet planuje zmienić swoją strategię i położyć nacisk na kupowanie większościowych udziałów w zagranicznych firmach z branży gier „szczególnie w Europie”. Uwaga firmy ma być skupiona głównie na „grach hazardowych”. Chińska korporacja poza inwestycjami w branżę gier zakłada także zwiększenie nakładów finansowych na rozwój metaverse.

Działania te mają na celu zrównoważenie spowolnionego wzrostu w Chinach oraz być ruchem zapobiegawczym wobec zaostrzenia przepisów dt. dopuszczalnego czasu gry w Państwie Środka. W wyniku tych regulacji przychody firmy z gier mobilnych spadły o ok. 1%.

Przeczytaj też: Jaki wzmacniacz WiFi kupić?

Aktywizacja chińskiego giganta pokrywa się w czasie z dość dużymi ruchami ze strony Microsoftu, który poza przejęciem Activision Blizzard zamierza dalej inwestować m.in. w japońskie firmy. Na ten moment nie jest jasne, w jakie korporacje są na celowniku Tencenta; biorąc pod uwagę dynamikę branży, to nie będzie trzeba długo czekać na pierwsze informacje w tej sprawie.

REKLAMA
Chcesz być na bieżąco? Obserwuj XGP.pl w Google News!

Niektóre odnośniki w niniejszej publikacji to linki afiliacyjne. Klikając w nie, nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz rozwój portalu.

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

REKLAMA
Zobacz jak oszczędzić na abonamencie!