Twórcy The Callisto Protocol pracują po 12-15 godzin w każdym dniu. Szef studia przeprasza

The Callisto Protocol

The Callisto Protocol wygląda fenomenalnie na każdym gameplayu, a gra ma ukazać się na PC, PS4, PS5, Xbox One oraz Xbox Series X|S dokładnie 2 grudnia. Twórcy doszlifowują produkcję, aby zdążyć na premierę, a w minionym weekendzie szef studia i weteran branży – Glen Schofield – wywołał małą „dramę”, opisując to, jak bardzo pracownicy studia Striking Distance Studios muszą crunchować (pracować po godzinach).

The Callisto Protocol jest tworzone w crunchu, ale nikt do niego nie jest zmuszany

W poście, który finalnie został usunięty przez owego dewelopera, Schofield wspominał, że pracownicy spędzają w biurze nawet po 12-15 godzin na dobę przez każdy dzień w tygodniu. Przedstawiciel ekipy podkreślił, że chodzi tutaj o pasję i chęć dostarczenia produkcji we wskazanym terminie, a żaden z pracowników nie jest zmuszany do nadgodzin.

Przeczytaj też: Najlepsze modele przenośnych głośników

Internet zareagował na słowa branżowego weterana bardzo negatywnie – nawet do dyskusji dołączył się Jason Schreier, który poprosił o kontakt osoby zatrudnione w Striking Distance Studios – co spowodowało, że Schofield wystosował przeprosiny do całego zespołu i wspomniał, że w studiu ceni on przede wszystkim pasję i kreatywność, a nie chęć do crunchowania.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■
O autorze
Mateusz Wróbel
Autor

Uwielbia każdą wolną minutę spędzać przed komputerem lub konsolą. Szczególnie zauroczony w RPG-ach i przygodówkach, w których największą rolę odgrywają wybory. W wolnym czasie sięgnie również po serial, ale na pierwszym miejscu zawsze stawia gry wideo.

Liczba wpisów: 442 (w redakcji od 19.05.2022)

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
Kupuj taniej w PS Store
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.