The Callisto Protocol już za pasem, a deweloperzy opowiadają o kreowaniu atmosfery horroru w ich najnowszej grze. Byli twórcy Dead Space’a mają na tej płaszczyźnie sporo doświadczenia, co udowadniają w swojej serii Mastering Horror — cyklu dokumentów wyjaśniających, jak tworzyć klimat grozy. Odnoszą się w nim do znanych technik, a następnie przedstawiają ich wykorzystanie w konkretnych elementach produkcji.
Twórcy The Callisto Protocol opowiadają jak stworzyć dobry horror
Otrzymaliśmy drugi odcinek serii Mastering Horror, gdzie twórcy The Callisto Protocol wraz z gośćmi opowiadają o tworzeniu atmosfery grozy w popkulturze i przenoszeniu tych mechanizmów na grę. Zresztą wideo serwuje nam nie tylko wypowiedzi pracowników Striking Distance Studios, ale także znanych scenarzystów horrorów, takich jak Sean Cunningham (reżyser Piątku trzynastego), czy Robert Kirkman (serial The Walking Dead).
Dowiedzieliśmy się, że nowa gra studia założonego przez weteranów Dead Speace’a będzie straszyć gracza każdym elementem — od warstwy audiowizualnej, po zachowanie wrogów. W końcu horror to nie tylko jumpscare’y, ale też budowanie napięcia i poczucia niepewności.
Warto zwrócić też swoją uwagę na poprzedni odcinek z serii, którego głównym tematem były takie aspekty jak brutalność czy tworzenie szokujących momentów. Trzecia część Mastering Horror pojawi się na YouTube już 10 listopada 2022 roku. Fani gatunku zdecydowanie powinni się nią zainteresować.
Zobacz też: Kody do GTA 5
Premiera The Callisto Protocol odbędzie się już 2 grudnia 2022 roku na PC, Xbox One, Xbox Series X|S, PS4 i PS5. Glen Schofield, reżyser gry, zastrzegł, że produkcja nie pojawi się w żadnym abonamencie, przynajmniej na początku. Rozważy jednak taką możliwość, kiedy już kurz wokół tytułu opadnie. Za to bardzo mocno spogląda w przyszłość i już chce zabrać się do pracy nad sequelem.
Dyskusja na temat wpisu
Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.