The Callisto Protocol nie trafi na premierę do Xbox Game Pass, lecz jest jedno „ale”

The Callisto Protocol

Premiera The Callisto Protocol jest zapowiedziana na 2 grudnia, co jest jednoznaczne z tym, że twórcy udostępniają na każdym większym wydarzeniu kolejne gameplaye z gry. Tak było podczas E3, jak i tegorocznego Gamescomu. Teraz jednak deweloperzy podjęli temat umieszczenia swojego survival horroru w abonamencie Xbox Game Pass.

REKLAMA

The Callisto Protocol może trafić do Xbox Game Pass w przyszłości

The Callisto Protocol – gameplay

Rozmawiając z redakcją TrueAchievements, dyrektor ds. technologii w Striking Distance Studios – Mark James – powiedział, że model Xbox Game Passa jest „trudny” pod względem finansowym dla niezależnych studiów, tworzących produkcje z myślą o pojedynczym graczu, a więc również dla osób odpowiedzialnych za The Callisto Protocol.

Twórca uważa, że abonament Microsoftu idealnie wpasowuje się w otwarte światy – w szczególności w tytułach sieciowych – gdzie grać można nawet przez kilkadziesiąt czy kilkaset godzin. W przypadku bardzo liniowych pozycji single-player trzeba najpierw dać pozycji czas na rynku.

Przeczytaj też: Najlepsze modele przenośnych głośników

Z tym stwierdzeniem zgadza się Glen Schofield, który w rozmowie z GeneracionXbox przyznał, że przed zawarciem jakichkolwiek transakcji dotyczących umieszczenia The Callisto Protocol w usługach innych korporacji, przygodę w okolicach premiery będzie można zakupić jedynie w pełnej wersji, a nie „wypożyczyć” w ramach subskrypcji. Na takie umowy przyjdzie czas w przyszłości, kiedy ogromny hype na The Callisto Protocol opadnie. Może to sugerować, że wydawca rzeczonego survival horroru ma w planach wrzucenie produkcji chociażby do Xbox Game Pass w następnym roku kalendarzowym.

REKLAMA
Chcesz być na bieżąco? Obserwuj XGP.pl w Google News!

Niektóre odnośniki w niniejszej publikacji to linki afiliacyjne. Klikając w nie, nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz rozwój portalu.

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

REKLAMA
Zobacz jak oszczędzić na abonamencie!