The Callisto Protocol nie jest już częścią uniwersum PUBG — jakkolwiek dziwnie to nie brzmi

The Callisto Protocol

The Callisto Protocol zapowiada się niezwykle ciekawie. Nadchodzący survival horror od twórcy Dead Space ma zadebiutować jeszcze w tym roku, a ostatnio dostaliśmy nowe screeny przedstawiające produkcję. Z kolei dzisiaj dowiedzieliśmy się, że The Callisto Protocol nie jest już częścią uniwersum PUBG, choć zdajemy sobie sprawę, że brzmi to co najmniej dziwnie.

The Callisto Protocol z własnym uniwersum — PUBG odpada

Glen Schofield — ojciec serii Dead Space — pracujący obecnie przy The Callisto Protocol, poinformował, że gra nie jest już częścią uniwersum PUBG. Mężczyzna dodał, że gra ewoluowała i wykreowała własną historię, świat oraz całe uniwersum.

Na The Game Awards 2020, kiedy The Callisto Protocol zostało zapowiedziane, twórcy wspomnieli o połączeniu z PUBG. Co prawda nigdy nie wyjaśniono, na czym dokładnie miałoby ono polegać, ale fani snuli różne teorie. Mimo że nadchodząca produkcja zespołu Striking Distance Studios nie będzie już bezpośrednio związana z popularnym battle royalem, to Schofield wspomniał, że w ramach TCP studio wciąż szykuje dla fanów PUBG małą niespodziankę — cokolwiek to znaczy.

Przeczytaj też: Najlepsze horrory w Xbox Game Pass

Dokładna data premiery The Callisto Protocol nie jest jeszcze znana, ale jak wspomnieliśmy — gra ma zadebiutować jeszcze w tym roku. Produkcja ukaże się na PC, PS4, PS5, Xbox One oraz Xbox Series X|S.

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Okazja dnia