The Day Before zmieni nazwę? Twórcy gry zgłosili nowy znak towarowy, który… może być zajęty

the Day Before

Twórcy The Day Before, studio Fnastic, nie mają łatwego życia – o ich nadchodzącej produkcji mówi się wiele, jednak w niezbyt korzystnym świetle. Ostatni zaprezentowany materiał, choć przyniósł informacje o dacie debiutu, nie spotkał się z zadowoleniem graczy. Do tego, przez niedopilnowanie formalności związanych ze znakiem towarowych, studio mierzy się z trudnościami. Rozwiązaniem ostatnich problemów może okazać się zmiana nazwy. Nowe informacje wskazują na to, że deweloperzy prawdopodobnie wybrali inny tytuł dla swojej produkcji.

The Day Before – zmiana nazwy gry może nie być łatwa

dayworld znak towarowy
Wniosek Mytona Fnastic o znak towarowy DayWorld

Jak informuje serwis WellPlayed, Mytona Fnastic (nowo utworzona spółka między Mytona i Fnastic) 3 sierpnia 2023 zgłosiła nowy znak towarowy w kategorii „oprogramowania do gier komputerowych” dla nazwy DayWorld. Choć mogą to być czyste spekulacje, możliwe, że deweloperzy The Day Before będą mieć nowy tytuł dla swojej produkcji. Studio w końcu podkreślało, że kwestiami związanymi ze znakami towarowymi zajmuje się właśnie Mytona Fnastic.

Nowy tytuł może jednak oznaczać kolejne kłopoty. Warto tutaj przypomnieć, że survivalowa gra MMO studia Fnastic zniknęła ze Steama po tym, jak twórca kalendarza z Korei Południowej zgłosił wniosek o naruszenie praw autorskich. Czy sytuacja się powtórzy? Jak się okazuje, Dayworld to również trylogia książek autorstwa amerykańskiego pisarza Philipa José Farmera.

Powstaje więc otwartym pytanie, czy zgłoszenie Mytona Fnastic nie napotka potencjalnego oporu wydawcy książki. Na razie powyższy wniosek nie został jeszcze rozpatrzony, dlatego na dalszy rozwój sytuacji należy poczekać.

Zobacz także: Laptop gamingowy do 3500 zł

Kup PlayStation 5

Miejmy nadzieję, że twórcom gry uda się wyplątać z kontrowersji wokół znaku towarowego. W końcu, według ostatnich doniesień, premiera The Day Before (kto wie, pod jaką nazwą) odbędzie się 10 listopada 2023 roku na PC, PlayStation 5 oraz Xbox Series X|S.

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
OKAZJA ALERT
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.