W The Elder Scrolls 6 mamy grać przez dekady. Todd Howard o ambitnych planach co do następcy Skyrima

The Elder Scrolls VI

Bethesda wydaje się rozkręcać, dzieląc się coraz ciekawszymi informacjami. Nadchodzący Starfield ma być największą produkcją studia, Fallout 76 niedawno ogłosił rekordową liczby graczy, a Skyrim dalej jest ogrywany przez rzesze fanów od 11 lat. Tymczasem Todd Howard stwierdził, że The Elder Scrolls 6 ma być grą, w którą będziemy grać przez dekady. 

Todd Howard chce, by The Elder Scrolls 6 utrzymał się na rynku przez 20 lat, chociaż sam nie wie, jak do tego doprowadzić

Wywiad Lexa Fridmana z Toddem Howardem

W swoim niedawnym wystąpieniu u Lexa Fridmana legendarny Todd Howard powiedział kilka słów o The Elder Scrolls 6. Co prawda sam nie wie, kiedy zobaczymy następcę kultowego Skyrima, ale zgodnie ze słowami projektanta w nowego TES będziemy grać przez długie lata.

Howard ma ambitny plan, by The Elder Scrolls 6 było ogrywane przez fanów przez dwie dekady, co miałoby zmienić u podstaw patrzenie na to, jak projektuje się gry. Zapytany o to, jak chce do tego doprowadzić, odpowiedział prostym “próbujemy to rozgryźć”.

Trudno się dziwić takiej pewności siebie po sukcesie Skyrima, który sprzedaje się od 11 lat i dalej ma rzesze fanów. Niewykluczone, że Bethesda spróbuje przedłużyć żywotność TES6 częstymi aktualizacjami i ułatwieniami dla twórców modów. Jest też możliwość, że studio pójdzie w kierunku gry usługi, ale na razie nic na to nie wskazuje.

Zobacz też: Najlepsze laptopy gamingowe do 5000 zł 

O premierze The Elder Scrolls 6 na razie nic nie wiemy, podobnie jak sam Todd Howard, chociaż plotki mówią o 2026 roku. Przynajmniej możemy mieć nadzieję, że gra będzie czymś więcej, niż produkcją “średniego kalibru”

Niektóre odnośniki w niniejszej publikacji to linki afiliacyjne. Klikając w nie, nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz rozwój portalu.

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Super okazja!
Z