Prace nad The Elder Scrolls VI ruszyły! Bethesda przekazuje świetne wieści z okazji 30 urodzin serii

The Elder Scrolls VI

The Elder Scrolls to jedna z najbardziej znanych serii gier RPG na świecie. Tytuły takie jak Oblivion czy legendarny Skyrim na stałe zadomowiły się w świadomości graczy, a także przebiły się przez barierę growej bańki i trafiły do popkultury za sprawą, chociażby niesławnej zbroi dla konia czy historii o strzale w kolanie. Właśnie dzisiaj studio Bethesda Softworks świętuje 30 lecie swojego cyklu, a w sentymentalnym wpisie zdradziło, że The Elder Scrolls VI w końcu trafiło do produkcji.

Bethesda świętuje 30 urodziny serii The Elder Scrolls

The Elder Scrolls VI — zwiastun

Seria The Elder Scrolls dokładnie dziś świętuje swoje 30 urodziny. Z tej okazji studio Bethesda Softworks postanowiło umieścić w serwisie X/Twitter sentymentalny wpis, który opisuje drogę, jaką od początku przeszedł cykl, a także wspomina poszczególne części oraz zdradza plany co do jego przyszłości.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

W poście zamieszczonym w mediach społecznościowych studio po krótce opisało drogę, jaką przeszła seria The Elder Scrolls od pierwszej części The Arena wydanej w 1994 roku, przez Daggerfall, które wykorzystało do stworzenia mapy rewolucyjną jak na swoje czasy technologię generowania proceduralnego, aż po te najbardziej współczesne części, jak Oblivion czy Skyrim. Nie zabrakło też miejsca dla The Elder Scrolls Online, które już niedługo skończy 10 lat.

Oprócz wspomnień Bethesda podzieliła się również planami co do rozwoju serii The Elder Scrolls. W najbliższej przyszłości do rąk, a może bardziej na smartfony fanów, ma trafić mobilna produkcja o podtytule Castle, która da nam możliwość stworzenia własnego zamku i pokierowania dynastią.

Jednak to, co zdecydowanie powinno ucieszyć graczy najbardziej to wieść, że The Elder Scrolls VI wkroczyło w fazę produkcyjną. W drugiej połowie poprzedniego roku dowiedzieliśmy się, że gra znajdowała się w preprodukcji. Co sugeruje dzisiejszy komunikat to to, że właściwe prace nad tytułem właśnie ruszyły.

I na koniec tak, pracujemy już nad kolejną częścią – The Elder Scrolls VI. Nawet teraz powrót do Tamriel i granie we wczesne wersje gry napełnia nas tą samą radością, ekscytacją i obietnicą przygody.

Komunikat Bethesda Softworks w serwisie X/Twitter

Mimo że prace nad The Elder Scrolls VI ruszyły, to wiele wskazuje na to, że na grę będziemy musieli sobie jeszcze trochę poczekać. Studio już wcześniej zaznaczało, że tytuł ma trafić na rynek nie wcześniej niż w 2028 roku i wiele wskazuje na to, że tak właśnie się stanie. Bethesda wciąż jest skupiona na Starfieldzie, który nie tylko otrzymuje nowe aktualizacje, ale też doczekać się ma kilku fabularnych dodatków.

Na koniec warto też wspomnieć, że według niedawnego przecieku dokumentów The Elder Scrolls VI nie trafi na PlayStation 5. Oznacza to, że jeśli Microsoft nie odwoła swoich słów w przeciągu najbliższych czterech lat, to w Pradawne Zwoje zagramy jedynie na PC oraz konsolach Xbox.

Źródło: IGN

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
Kupuj taniej w PS Store
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.