The Finals, czyli produkcja od weteranów marki Battlefield zdobywa Steam! Gracze zapełnili serwery gry

The Finals

Jeszcze w ubiegłym roku pojawiły się doniesienia, że byli pracownicy EA, którzy w przeszłości odpowiadali za serię Battlefield, przygotowują swoją własną produkcję. The Finals, bo tak nazywa się ów produkcja, jest shooterem który przy okazji pierwszego teasera zapowiadał się jako gra pełna akcji. Okazuje się, że trwająca właśnie beta cieszy się ogromnym zainteresowaniem, które zaskoczyło nawet samych deweloperów.

The Finals szturmem zdobywa Steamowe listy popularności

The Finals — trailer

Od 26 października do 5 listopada wszyscy zainteresowani mogą wziąć udział w otwartej becie The Finals, czyli FPS-a opracowywanego przez Embark Studios. Tytuł ten wyróżnia nie tylko dynamiczna rozgrywka czy destrukcja otoczenia, ale pewien dystans i poczucie humoru, które staje się swoistym wyróżnikiem.

Okazuje się, że taka formuła przypadła do gustu wielu graczom, a świadczą o tym statystyki, które dostępne są na portalu SteamDB. Według tychże 29 października w szczytowym momencie bawiło się 267 tys. graczy jednocześnie.

Nawet teraz produkcja cieszy się sporym zainteresowaniem, bo obecnie mowa o 157 tysiącach osób, które przebywają w grze.

Trzeba jednak pamiętać, że mowa tutaj wyłącznie o statystykach na jednej platformie, a przecież beta dostępna jest także na PS5 i Xbox Series X|S. Oznacza to, że rzeczywista liczba graczy jest o wiele większa.

Sami deweloperzy zdają się potwierdzać te doniesienia, bo we wpisie na Twitterze/X stwierdzili, że gracze dość szybko zapełnili serwery gry, co zmusiło ich do powiększania swojej infrastruktury sieciowej. Rzecz jasna nie zabrakło podziękowań i wyznania, iż absolutnie się tego nie spodziewali.

Przeczytaj też: Gry podobne do Uncharted

Pierwsze wrażenie można zrobić tylko raz i jak na razie Embark Studios zaprezentowało się znakomicie. Oczywiście The Finals miewa swoje problemy i bolączki, o których piszą gracze, jednak mowa tutaj o wersji beta.

Deweloperzy niesieni tak pozytywnym początkiem zapewne będą starali się dopracować swoją grę, jak najlepiej przy okazji premiery. Ta zaplanowana została na 2024 rok, jednak konkretów związanych z dokładnym terminem nie ujawniono.

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
Promocja wciąż dostępna!
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.