Twórcy The Invincible pozostają dobrej myśli. W planach rozwój produkcji i kolejna gra w innym gatunku

the invincible

The Invincible, mimo całkiem niezłych ocen w serwisie Metacritic czy na platformie Steam, nie sprzedało się najlepiej. Twórcy nie zamierzają jednak się poddawać. Podczas wczorajszego czatu z inwestorami omówili kilka ważnych kwestii związanych z planami na przyszłość gry oraz kolejnych projektów.

Starward Industries planuje rozwój The Invincible i kolejną grę w innym gatunku

Prezentacja inwestorska Starward Industrie

Wczoraj miała miejsce prezentacja inwestorska firmy Starward Industries odpowiedzialnej za produkcję The Invincible. Deweloperzy odnieśli się między innymi do tematu ocen czy przyczyn niskiego otwarcia sprzedażowego tytułu, ale także omówili plany na rozwój gry. Na czacie pojawiło się również pytanie o morale zespołu.

Zespół jest dumny z odbioru ich gry, ale mocno przejęty pierwszymi wynikami sprzedażowymi. Zespół skupiony jest na usprawnianiu The Invincible oraz rozpoczęciu pracy nad nowym tytułem.

Zarząd Starward Industries

Jeśli zaś chodzi o przyczyny gorszej od oczekiwanej sprzedaży The Invincible, twórcy wskazują na kilka czynników. Jak wspominają w trakcie prezentacji, nie zgadzają się, między innymi, z niską i nierzetelną oceną dużego medium, jakim jest IGN (które wystawiło grze 5/10).

Naszym zdaniem złożyło się na to wiele czynników, od nierzetelnej recenzji IGN do dużej ilość premier w obecnym kwartale, powodujących możliwość odłożenia zagrania w The Invincible przez graczy. Zarząd Starward Industries

Jednak jaka przyszłość czeka The Invincible? Twórcy planują przede wszystkim pracować nad usprawnieniem działania produkcji. Ponadto deweloperzy nadal zamierzają dodać polski dubbing, choć nie poznaliśmy dokładnej daty. Pojawiły się także wstępne propozycje stworzenia wersji VR, z której twórcy nie zamierzają zrezygnować. Dodatkowo dowiedzieliśmy się, że obecnie nie planuje się wydania gry na starsze konsole.

Jeśli zaś chodzi o kolejną produkcję, nad którą pracuje Starward Industries, ma ona reprezentować gatunek, który znacznie poszerzy grupę odbiorców. Dla twórców nadal najważniejszy będzie klimat oraz narracja, jednak planuje się mocne rozbudowanie warstwy gameplayowej.

Narracja będzie na pewno naszą mocną stroną i nasze tytuły będą miały głęboką, rozbudowaną narrację, ale pojawią się inne mocne elementy gry. Gatunek, w którym chcemy tworzyć kolejny tytuł, ma dużo większą grupę odbiorców. Mamy nadzieję, że niedługo będziemy mogli się podzielić nowymi informacjami. Zarząd Starward Industries

Zobacz też: Ranking telewizorów 75 cali

Ponadto jak zapewniają deweloperzy, kolejna produkcja ma powstawać znacznie sprawniej. Pięć lat prac nad The Invincible wynikało bowiem ze zbierania doświadczeń oraz „budowania wszystkiego od zera”. Pozostaje zatem obserwować, jak rozwinie się pierwszy tytuł studia oraz czekać na przyszłe zapowiedzi.

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
Promocja wciąż dostępna!
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.