The Last of Us Part I na PC otrzyma mod z trybem FPP! Konsolowi gracze liczą na reakcję Naughty Dog

The Last of Us part I FPP Mod

Pecetowa wersja The Last of Us Part I dzięki staraniom deweloperów z Naughty Dog oraz Iron Galaxy z każdą kolejną aktualizacją staje się coraz lepszym doświadczeniem. Nie dziwi więc, że niektórzy bardziej uzdolnieni gracze zaczynają przygotowywać pierwsze konkretne modyfikacje. Po jednej z nich, która nieudolnie dodaje do gry model twarzy Pedro Pascala z serialowej adaptacji The Last of Us przyszła pora na wyczekiwany od dawna tryb FPP.

Mod FPP do The Last of Us Part I na PC pozwala poznać grę z zupełnie innej perspektywy

The Last of Us Part I — fanowska modyfikacja dodająca tryb FPP na PC

Po pierwszych materiałach przedstawiających The Last of Us Part I z perspektywy pierwszoosobowej przyszła pora konkretne wideo, które obrazuje wspomnianą modyfikację w akcji. Jak widać na powyższym filmie dzięki tej dość fundamentalnej zmianie ostatnie dzieło od Naughty Dog staje się pod pewnymi względami zupełnie inną produkcją.

Relatywnie częste starcia z bandytami oraz zarażonymi wyglądają znacznie bardziej brutalnie i realistycznie, głównie za sprawą dobrego poglądu na to, jakie obrażenia zadajemy kolejnym oponentom.

Ma to też jednak swoje oczywiste wady, bo z racji dość zawężonego pola widzenia nie jesteśmy w stanie dokładnie zobaczyć, co dzieje się wokół naszej postaci, a więc jesteśmy bardziej narażeni na oflankowanie przez większą liczbę wrogów.

Przeczytaj też: Gry podobne do Minecraft

Modyfikacja na chwilę obecną jest dopiero w fazie produkcji i widać, że czasami nie wszystko jeszcze działa tak jak powinno. Mimo tego widać, że autor moda napracował się przygotowując go w stanie jakim jest obecnie.

Okazuje się, że z tego rodzaju trybu skorzystaliby także posiadacze PlayStation 5, którzy coraz częściej w sieci informują, iż liczą na reakcję ze strony Naughty Dog i implementacje podobnego trybu w konsolowym wydaniu gry.

Niektóre odnośniki w niniejszej publikacji to linki afiliacyjne. Klikając w nie, nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz rozwój portalu.

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Spora okazja!
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.